Başvurular

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama, başvurular bölümümüzde Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

?

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Pek çok belediye gibi dijital platformların kolay erişilebilirliğinden faydalanan Erzincan Belediyesi sosyal yardımlar için online sayfalarını aktif olarak kullanmasıyla öne çıkan isimler içindedır.

Erzincan Belediyesi yardım başvuru sürecine müdahil olanlar farklı konulardaki isteklerini ileterek gereksinimlerini karşılayabilmekte, böylece Belediye muhtaç bireylere yardım eli uzatmakta ve önemli destekler sağlamaktadır. Sizler için Erzincan Belediyesi aracılığıyla vatandaşlara sağlanan sosyal yardımları ve bunlara nasıl başvurulacağını konu alıyoruz.

Erzincan Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Erzincan Belediyesi’nin yardıma muhtaç, yoksul, gelir düzeysi yetersiz yahut düzensiz olanlar için sunduğu hem ayni hem nakdi yardımlar bulunmaktadır. Diğer belediyeler gibi geçimini sağlamakta kuvvetlik çeken bireylere öncelikli olarak yardım eli uzatan Belediye, bu çerçevede tek yahut çok seferlik yardımları kapı kapı dağıtmaktadır.

Gelir düzeyi kendisini yahut yönünden sorumlu olduğu bireyleri geçindirmek için yeterli olmayanlar Erzincan Belediyesi para yardımı için başvurabilmekte, bu sayede kira, fatura gibi temel giderlerini karşılayabilmektedir. Ayrıca market alışverişlerinde geçerli kuponlar da bu bağlamda sayılmakta ve yine temel ihtiyaçların karşılanmasında önemli bir yere sahip olmaktadır.

Erzincan Belediyesi erzak yardımı ise yine muhtaç durumdaki hanelerde temel yaşam standartlarına ulaşılmasında önem taşımakta, sağlıklı bir beslenme için gereken gıdalar bu yardımlar aracılığıyla koliler içinde ailelerin adreslerine ulaştırılmaktadır. Ayrıca Ramazan gibi belirli zamanlarda kurulan çadırlar ile günlük sıcak yemek sevkiyatı için hizmet veren aşevlerinde pişen yemeklerin halka sevkiyatı sağlanmaktadır.

Tüm belediyeler için geçerli olduğu üzere ihtiyaç halinde ayni yardımlarda da bulunmakta olan Erzincan Belediyesi, kıyafet, ev eşyası, kırtasiye malzemeleri, kitap, yakacak, bebek bezi ve maması, medikal cihazlar gibi ürünlerde de muhtaç durumda olanlara destek sağlamaktadır. Sadece maddi yardımlarla sınırlı kalmayan destek personelleri aracılığıyla yaşlı, engelli, kimsesiz yahut bakıma muhtaç bireylerin evine kişisel hijyenin ve ev onarımının sağlanması için de hizmet ulaştırılmaktadır.

Erzincan Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Farklı nedenlerden dolayı muhtaç durumda olan vatandaşlara yardım eli uzatan Erzincan Belediyesi yardım başvurusu yapanları değerlendirmeye almakta ve incelemeler neticesinde talep edilen yardımın verilip verilmeyeceğine veya ne biçimde, ne süreyle verileceğine karar vermektedir. Yardıma başvurabilecek olan farklı gruplardan bazıları şu biçimdedir:

  • İşsizlik yahut gelir düzensizliği sebebiyle geçimini sağlayamayan, yoksul vatandaşlar,
  • Engelli yahut yaşlı olup çalışması olabilecek olmayan ve bakımını üstlenebilecek kimsesi olmayanlar,
  • Şehit aileleri ile gaziler ve yakınları,
  • Eğitimi sürdürmekte olup maddi yetersizlikler sebebiyle öğrenim yaşamı sekteye uğrayan öğrenciler,
  • Eşinden boşanmış yahut eşi vefat etmiş, herhangi bir geliri olmayan kadınlar ile çocukları,
  • Yetim yahut öksüz olup çalışma olanağı olmayanlar,
  • Doğal afet yahut kaza neticesinde fiziksel yahut maddi zarar almış olup yardıma gereksinimi olanlar,

Kişilerin Erzincan Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapabilmesi için istenen evraklar ait oldukları başvuru adayları grubuna göre değişmektedir. Misal verilecek olursa engelli bireylerden minimum %60 oranında engelliliğe dair sağlık raporu alması, öğrenim bursu talep edenlerden öğrencilik belgesi sunmaları yahut yoksulluk sebebiyle maddi yardım talep edenlerin işsizlik belgesi, muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesi gibi ek belgeler alması gerekmektedir. İstenen belgeler başvuru sırasında güncel haliyle detaylandırılmakta ve yetkililer aracılığıyla listeyle istenmektedir.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmak için Belediye binasını şahsen ziyaret etmeniz, yetkililer ile görüşerek form doldurmanız ve sizin özelinizde talep edilen evrakları düzenleyerek teslim etmeniz gerekmekte, fakat herkesin adrese gitmesi olabilecek olmadığından Erzincan Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için değişik yollar sunulmaktadır.

Erzincan Belediyesi maddi yardım başvurusu için e-devlet sistemi üzerinden kimlik numarasını ve şifreyi girerek yine form doldurulabilmekte, yetkililer formda bulunan bilgilere göre yerinde inceleme için adresinizi ziyaret etmektedir. Bu doğrultuda yardım almasına karar verilenlere e-devlet sisteminde bulunan iletişim bilgilerinden ulaşılarak haber verilmekte ve yardım ulaştırılmaktadır.

Dijital platformları aktif olarak kullanan Erzincan Belediyesi gıda yardımı başvurusu yap gibi hizmet butonları için web sitesi ile halka ulaşmakta, https://www.erzincan.bel.tr/iletisim şeklindeki linke tıklayarak hem Belediye’nin resmi sitesinde bulunan bilgileri görmek hem de personellerin iletişim bilgilerine ulaşarak başvuru isteklerini iletmek olabilecek olmaktadır. Yine Belediye’ye ait web sitesinde bulunan Beyaz Masa sekmesi de şikayet ve önerileri kabullenerek vatandaşlara yardımcı olmakta, telefon numarası üzerinden de aynı biçimde talep iletmeniz sağlanmaktadır.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yardım başvurusunda bulunacak olanların talep ettiği yardım türüne uygun olup olmadığı yani muhtaçlık durumu ile ilgili bi hayli hızlı bilgi edinmek için inceleme kurulu aracılığıyla form doldurulması istenmektedir. Erzincan Belediyesi e-belediye başvurusu ile doldurulabildiği gibi Belediye binasında yetkililerden alarak da doldurulması olabilecek olan bu formlarda yardım talep eden birinin ve hanesindeki diğer vatandaşların gelir, sağlık, eğitim, yaş yahut ihtiyaç durumları sorgulanmaktadır.

Erzincan Belediyesi yardım başvurusu için doldurulması zorunlu olan bu form, sonradan online sistemlerde kayıtlı olan bilgiler ışığında teyit edilmekte, bundan dolayı yazılan bilgiler kesinlikle güncel ve doğru olmak zorundadır.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım talebinde bulunanlar için başvurunun nasıl neticelendiğı önemli bir konu olmakta, bu amaçla yine başvuru için faydalanılan kanal kullanılabilmektedir. Misal verilecek olursa telefon ile talep iletenler için yine aynı numaradan sorgulama maksadıyla ulaşmak yahut şahsen Belediye binasında form doldurulan birimde güncel durumu sorgulamak olabilecekdür. Belediye binasına giderek danışma olanağı olmayanlar içinse yetkililere [email protected] linkinden mail atarak süreç ile ilgili sorgu talebinde bulunmak bir diğer seçenek olmaktadır.

Erzincan Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Erzincan Belediyesi’ne ait web sitesinde bulunan telefon numaraları ile yetkililere ulaşmak olabilecek olmakta, Erzincan Belediyesi sosyal yardım başvurusu yahut başvuru sorgusu için 444 9 024 numaralı hatta tuşlamak yeterli olmaktadır.

Erzincan Belediyesi Beyaz Masa telefon numarası sorusuna yanıt vermek gerekirse birden çok soruna çözüm bulan belediye bunun bunun yanında gıda yardımı, erzak yardımı ve maddi yardım beyaz masa aracılığı ile çözümlemektedir. Erzincan Belediyesi beyaz masa telefon numarası 7  gün 24 saat telefonla 444 9 024 ve 153, whatsapp ile 05539999024 numaralarında arayabilirsiniz.

Erzincan Belediyesi Gıda Yardımı

Temel ihtiyaçlardan olan sağlıklı beslenmeye ilişkin geçim sıkıntısı içinde olan yahut kendine bakamayacak durumda olan vatandaşlara el uzatan Erzincan Belediyesi, bu bağlamda düzenli aralıklarla gıda kolisi sevkiyatı yapmaktadır. Koliler içinde ay boyunca yemek pişmesi için gerekli birden fazla kuru ve temel gıda alternatifi yer almakta, bunun bunun yanında evde bakıma muhtaç olanlar için günlük sıcak yemek sevkiyatları yapılmaktadır.

Erzincan Belediyesi Maddi Yardım

Asgari yaşam standartlarına sahip olmak için yeterli kazancı olmayan ailelere destek veren Erzincan Belediyesi, yapılan başvurular neticesinde bireylerin muhtaçlık durumuna ve buna bağlı olarak alması gereken nakit yardım miktarına karar vermektedir. Yardımlar duruma göre tek seferlik yahut düzenli olarak yinelenen biçimde verilebilmekte, senelik olarak tespit edilen bütçeler içerisinde paylaşımı yaptırılmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu