Başvurular

Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma 20 Daimi Kamu Personel Alımı 2022

Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma 20 Daimi Kamu Personel Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma 20 Daimi Kamu Personel Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma 20 Daimi Kamu Personel Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma 20 Daimi Kamu Personel Alımı

Kamu ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu 20 daimi kamu personeli alımı ilanı kılavuz şeklinde yayınlandı. Başvuru yapacaklar minimum lise mezunu olması isteniyor.

Güvenlik görevlisi alımı 10 kişi için başvuru şartları: Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü saygınlığıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, Valilik aracılığıyla tertip edilen Özel Güvenlik Kimlik (silahlı) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmaması gerekmektedir.

Aşçı yardımcısı alımı 2 kişi için; Önlisans yahut dengi okul mezunu olmak, Meslek Yüksek Okullarının alakalı bölümlerden mezun olduğunu belgelemek yahut Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile diğer resmi kurum yahut kuruluşlarca tertip edilen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için tespit ettiği kriterlere uygun aşçılık sertifikasına sahip olmak. 2020 yılı KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve KPSS P93 puan türünden minimum 60 puan almış olması isteniyor.

Temizlik personeli alımı 8 kişi için müracaat koşulları; 6 kişi normal ve 2 kişi eski hükümlü yahut TMY olması gerekiyor. Yükleme-taşıma işleri de yapacağından görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü saygınlığıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, Talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacağından, ilan tarihi saygınlığıyla Ankara’da ikamet ediyor olmak. kamu kurum ve kuruluşlarına eski hükümlü yahut terörle karşılaşmada malul sayılmayacak biçimde yaralananların işçi olarak alınmasında uygulanacak usul ve esaslar ile ilgili yönetmeliğin 4. maddesinin (a) ve (ğ) bendi kapsamı içinde durumlarını belgelendirmek gerekiyor.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 26 Temmuz 2021 ile 30 Temmuz 2021 tarihleri içinde İŞKUR İl Müdürlüklerine şahsen yahut www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu