Bilgi Arşivi

En İyi Beş Elektrikli Şehir Arabası

En İyi Beş Elektrikli Şehir Arabası, bilgi arşivimizde En İyi Beş Elektrikli Şehir Arabası konusunu ele aldık. En İyi Beş Elektrikli Şehir Arabası ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

En İyi Beş Elektrikli Şehir Arabası

İşte tavsiye edeceğimiz ilk beş elektrikli şehir arabası.

1 – Renault Zoe

İlk etapta Renault Zoe’ye sahibiz ve bunun iyi bir nedeni var. Bu elektrikli hatchback senelerdir piyasada ve zamanla daha iyi hale gelerek sınıfının öncüsü oldu. 2020 Zoe, ilk çıktığında sunduğu 130 milden fazla uzak, etkileyici 245 millik bir menzile sahip.

Bu Renault’nun bu listenin zirvesinde yer almasının bir başka nedeni de, standart olarak ne kadar olağanüstü bir donanıma sahip olmasıdır. Tüm gereksinimlere uyacak biçimde, siz ilerledikçe gücü ölçeklenen dört trim içinden seçim uygulayabilirsiniz.

Zoe bunun bunun yanında Euro NCAP çarpışma testinden beş yıldız aldı. Yetişkinler %89, çocuklar %80 puan aldı. Bu ufak hatchback için hiç de fena değil.

2 – Nissan Leaf

Nissan Leaf, bu listede rahatlıkla ikinci sırada yer aldı. Her alanda müthiş olan, sağlam birden çok yönlüdür. Leaf, göz alıcı bir dış tasarımı bir dizi yenilikçi özellikle birleştirir. Bunlara 8 inçlik bilgi-eğlence ekranı, arka görüş kamerası ve bir dizi sürücü yardım sistemi dahildir. Keyifli bir sürüş deneyimi için gereksiniminiz olan her şey.

Bu süpermini Euro NCAP çarpışma testinden tam not alarak ayrıldı. Yetişkin yolcularda %93, çocuklarda %86 puan aldı. Bu, özellikle otomobilin tarzını düşündüğünüzde etkileyicidir. Yenilikçi güvenlik donanımlarıyla dolu bu gerçekten hiç de sürpriz olmadı.

nissan leaf

3 – Volkswagen e-UP

Sıradaki VW e-Up. Bu süpermini kentsel mekanlarda gelişmek için dizayn edilmiştır. Bu kompakt otomobili bu listede bu kadar öne çıkaran şey, her özelliğinin şehir yaşamı için özel olarak dizayn edilmiş olmasıdır.

160 millik menzilinden ufak dönüş dairesine ve hatta trafikte ilerlemek için etkileyici 0-30 hızlanmasına kadar. Bu aralık, arada biryapılan otoyol yolculukları söz konusu olduğunda da bi hayli fazla yeterli olacaktır.

e-Up, güvenlik hususunda Euro NCAP’in tam beş yıldızlı derecelendirmesinin yalnızca üçünü elde ediyor. Yetişkinler için %81 ve çocuklar için %83 sağlamaktadır. Bu puanı tedavi edebilecek diğer alanlar içinde AEB ve diz hava yastıkları sayılabilir.

4 – SEAT Mii Elektrikli

SEAT Mii yalnızca elektrikli otomobil olarak mevcuttur. Elektrikli araçların geleceğinde SEAT’tan değerine gerçek bir güven oyu. Araç standart olarak bi hayli hızlı şarj ile geliyor. Bu, 160 millik kapasitenin bir defada yapamayacağı durumlarda daha uzun yolculuklarda yardımcı olabilir.

Citigo gibi, Mii de Euro NCAP testinde yalnızca üç yıldız alırken, ilk versiyon beş yıldızın tamamını kazandı.

5 – Skoda Citigo

Skoda Citigo, uygun fiyat ve stilin müthiş karışımını sunuyor. Citigo’nun bu listeye girmesini sağlayan şey, geniş kabini, şık görünümü ve düşük işletme maliyetleriydi.

170 kilometrelik bir menzile sahip olup, bu listedeki paketin ortasındadır. Normal bir tarifede hemen hemen 4,60 sterlinlik boş maliyetten tam şarjla çok daha düşük fiyatlı olmaz.

Bir önceki yazımız olan Araba Sevdalılarının Deneyebileceği En İyi Hobiler başlıklı makalemizde araba sergisi, araç haberleri ve motor yarışı ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu