Başvurular

En az lise mezun 237 kamu personeli Adalet Bakanlığı alımı 2022

En az lise mezun 237 kamu personeli Adalet Bakanlığı alımı 2022, iş başvuruları bölümünde En az lise mezun 237 kamu personeli Adalet Bakanlığı alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. En az lise mezun 237 kamu personeli Adalet Bakanlığı alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

En az lise mezun 237 kamu personeli Adalet Bakanlığı alımı

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere minimum lise mezun 2020 KPSS B grubu puan sırasına konularak her bir unvan ve mahal için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 3 katı aday içinden bakanlık aracılığıyla yapılacak sözlü sınavına göre 237 kamu personeli alımı yapılacak.

asci1.jpg

Alınacak kamu personelleri ve şartları nelerdir?

Aşçı kadrosuna alınacak adayların Ortaöğretim yahut yükseköğrenim kurumlarının aşçılık yahut dengi bölümü mezunu olması,

En az lise yahut dengi okul mezunu olup, halk eğitim müdürlükleri ile diğer resmî kurum yahut kuruluşlarca tertip edilen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için tespit ettiği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi yahut dengi sertifikaya sahip olması gerekmektedir.

Kaloriferci olarak alınacak anlaşmali personellerin En az lise yahut dengi okul mezunu olması, halk eğitim müdürlüklerinin yahut diğer resmi kurum yahut kuruluşların gerçekleştirdiği kurslardan mezun olması yahut alakalı branşta sertifika sahibi olması şartları bulunmaktadır.

Şoför olarak alınacak kamu personellerinin minimum lise yahut dengi okul mezunu olması, E sınıfı sürücü belgesine sahip olması (veya Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17 Nisan 2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi saygınlığıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olması) şartları bulunmaktadır.

İstatistikçi olarak alınacak kamu personeli adaylarının İstatistik lisans bölümünden mezun olması,

guvenlik1.jpg

Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak alınacak destek personeli adaylarının minimum lise yahut dengi okul mezunu olması, son başvuru tarihi saygınlığıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olması,

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi saygınlığıyla 18 yaşını doldurmuş ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü saygınlığıyla 30 yaşını bitirmemiş olması, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması bedensel özürlü olmaması, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri önüne geçer bulunmaması,

Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu içindeki fark 13’ten fazla, 17’dminimum olmaması,

Güvenlik soruşturması olumlu olması,

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde bulunan şartları taşıması şartları bulunmaktadır.

Teknisyen adaylarının En az meslek liseleri yahut teknik liselerin alakalı bölümlerinden mezun olması,

Tekniker adaylarının minimum meslek yüksekokullarının alakalı bölümlerinden mezun olması,

Mühendis adaylarının minimum dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin alakalı bölümlerinden mezun olması şartları bulunmaktadır.

Başvurular nereden ve ne zamana kadar yapılacak?

Adaylar pozisyonlardan yalnızca bir mahal ve pozisyona başvuru yapabilecekler. Adayın birden fazla pozisyona başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecek.

Adaylar başvurularını 22 Şubat 2021 ile 12 Mart 2021 tarihleri içinde e devlet üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde gösterilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını tercih ederek gerçekleştirecekler. Şahsen yahut posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu