Başvurular

Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezun 96 Kamu Hizmetli Alımı 2022

Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezun 96 Kamu Hizmetli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezun 96 Kamu Hizmetli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezun 96 Kamu Hizmetli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezun 96 Kamu Hizmetli Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü 96 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

EGM 96 hizmetli alımı için ilana çıktı. 13 şehir için alım yapılacak. Alımı yapılacak illerde Emniyet Müdürlükleri, POMEM ve Özel Harekat Müdürlüğü yer alıyor. Kadrolu ve daimi olarak alım ilanı sunuldu. Lise mezunu adaylar hangi şartlarda başvuru yapacağı detayları paylaşıldı.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamı içinde merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde işçi alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/yahut uygulamalı sınav sonucuna göre alım yapılacak personel kontenjanı ve nitelikleri Hizmetli açıklanmıştır.

EGM Başvuru Genel Şartları

Lise mezunu olması isteniyor.

2020 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden minimum 70 puan almış olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde gösterilen şartları taşımak.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde gösterilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/yahut uygulamalı sınavda başarılı olmak.

Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

Sözlü ve/yahut uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre minimum 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

Adaylara atama onayları hariç yapılacak açıklamalar, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara bunun bunun yanında yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

egm-kamu-personeli-alimi.jpg

Başvurusu Nasıl Yapılacak

Başvurular 13 Kasım 2021 ile 19 Kasım 2021 tarihleri içinde alınacaktır. Başvurusun, 19.11.2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu