İnternet

Email Kaydol – E Posta Kur

Email Kaydol – E Posta Kur, güncel bilgiler bölümümüzde Email Kaydol – E Posta Kur başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Email Kaydol – E Posta Kur haberimizin detayları..

Email Kaydol – E Posta Kur

E-Mail Kurmak E-Posta Kur

Kısa ve bi hayli hızlı bir biçimde e-posta adresi açmak ve E-mail kaydol yani e-posta kur, işlemleri yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapacağımız anlatım ile rahatlıkla email adresi açabilirsiniz. 

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, özellikle internet alanı ve mobil alanda internetin yaygınlaşmış olması, aşağı yukarı herkesi bir mail adresi oluşturmaya zorunlu hale getirmiştir. İnternet üzerinden yapacağımız hemen hemen tüm işlemler için, bir adet mail adresimizin olması kesinlikle şart olmuştur. Sosyal paylaşım sitesi Facebook açmak, instagram oluşturmak, twittere giriş yapmak, internet alış veriş yapmak, cv doldurmak ve daha aklınıza gelebilecek her alanda işlem yapabilmek için, e-mail zorunlu hale gelmiştir. 

Kısaca günümüzde her mecrada işlem yapmak için, e-mail şart oldu desek yeridir. Aşağıda sizlere popüler mail adresi oluşturma sitelerinden iki üzerinden nasıl mail adresi alanacağınızı kolay bir anlatımla sunacağım. Adımları uygulayarak, kısa bir sürede e-posta adresinizi kurabilirsiniz. 

G-Mail Kaydolmak – G-Mail Üzerinden Mail Adresi Açma

G-mail dünyanın en popüler e-posta yani e-mail oluşturabileceğiniz mecralarından biridir. Google aracılığıyla hizmeti verilmektedir. Buraya Tıklayarak g-mail açma adresine gidin. 

Karşınıza gelen ekrandan ad soyad kısımlarını girin. Hemen altıda bulunan Kullanıcı adı bölümünden, bundan öncekilerde alınmamış bir adres girin. Girdiğiniz adres alınmış ise gmail sizi uyaracaktır. Uyarı alırsanız farklı isim ve sayılar deneyin. 

En son bir altında bulunan şifre oluşturma bölümünde şifrenizi girin. Sonra onayla kısmına oluşturduğunuz şifrenin aynısı girin. İşlemi yaptıktan sonra altta bulunan ileri tuşuna basın ve gmail hesabınızı oluşturun.

Hotmail ( Outlook ) Kaydol 

Hotmail g-mail ile birlikte dünyanın en popüler e-posta kurma araçları içinde bulunmaktadır. Dünyanın aşağı yukarı hemen hemen büyük bir bölümü, bu iki mecra üzerinden mail adreslerini oluşturmaktadır. Bu mecralar hem büyük, hemde güvenlikleri bi hayli üst düzeydedir. Hotmail üzerinden e-posta kurmak için aşağıdaki adımları uygulayın. 

İlk olarak Buraya Tıklayınve hotmail sitesine girin. Açılan ekranda karşınıza hesap oluştur ekranı gelecektir. Sol tarafa bundan öncekilerde alınmamış karakter ve sayılardan oluşan bir isim oluşturun. Sağ taraftan ise, mail adresinizin uzantısını seçin. Benim burada tavsiyem hotmail.com uzantısını seçmeniz yönünde olacaktır.

İsmi ve uzantıya seçtikten sonra devam tuşuna basın. Karşınıza parola oluşturma ekranı gelecek. Buradan harf ve sayılardan oluşan bir parola oluşturun ve ileri deyin. Gelen ekrandan ad ve soyadınızı girin. Daha sonra ülke ve doğum tarihinizi girin. Bunları doğru girmeye dikkat edin. İlerleyen zamanlarda unutulan şifreler için, işinizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra karşınıza karakter tanımlaması gelecektir. Üst alanda gördüğünüz karakterleri alt alanda bulunan kutucuğa girin ve ileri deyin. 

Tebrikler e-mail adresiniz artık kurulmuştur. Dilediğiniz gibi mail adresinizi kullanabilirsiniz. Mail adresinizi ve şifrenizi bir yere kayıt etmeyi unutmayın. 

E – Posta Kurulumu ve Kullanımı

Yukarıda e-posta kurulumunu siz değerli okurlarımız için sunduk. Hotmail’de ve g-mail’de gelen kutusuna nasıl bakılacağını bilmiyorsanız, aşağıda verdiğimiz linkler üzerinden tıklama yaparak varabilirsiniz.

Aşağıdaki linkler üzerinden, e-posta kurulumu resimli anlatılmış ve nasıl kullanılacağı detayları ile verilmiştir. Mail göndermek istiyor ve bu işlemin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, aşağıdaki resimli anlatımların olduğu konuya giriş yapın.

  • G-Mail Gelen Kutusu ve Mail Gönderme ( Resimli Anlatım )
  • Hotmail Gelen Kutusu ve Mail Gönderme ( Resimli Anlatım

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu