Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

tarafından
7
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024, blog bölümümüzde Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024 ile ilgili bilgi topladık.

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

Bu yazımızda Ella isimli ertesi gün hapı fiyatı 2024 başlığına geniş bir şekildeca değiniyoruz. Güncel olarak Ella fiyat 2024 senesinde nedir? ne değildir? hep birlikte inceyelim. Yan etkileri, nedir? gibi sorulara da makalemizde geniş bir şekilde bir biçimde parmak basıyor bulunacağız.

Ella Ertesi Gün Hapı Hakkında

Ertesi gün hapı: Büyük miktarda progesteron barındıran, muhafaza edilmesiz ilişki sonrasında istenmeyen gebeliklerin engellenmesi maksadı ile kullanılır. Bunun içinde var olan progesteron hormonu, yumurtanın sperm hücresi ile döllenme şansını düşürmekle birlikte bunun yanı sıra, döllenmiş olan yumurtanın da rahme tutunmasını engellemiş olur. Böylelikle de istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkma şansı düşmüş olur. Ertesi gün hapları, doğum denetim hapı gibi sürekli olarak-düzenli bir biçimde kullanılamaz. Korunmasız ilişki sonrasında istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkmasını engellemek için olabilecekse en kısa bir sürede tek doz halinde uygulanır. Bazılarındaysa 2 doz kullanmak gerekebilir. Haliyle, ertesi gün hapı doğum kontrol yöntemi olarak düşünülmemelidir. Fazlaca hormon içerdiğinden dolayı olarak yalnızca kondom yırtılması gibi acil yerlerde kullanılmalıdır. Ertesi gün haplarının birçoğu cinsel ilişki sonrası 24 saat içinde alındığı takdirde %90 civarları koruma sağlıyor.

ella ertesi gün hapı fiyatı 2024 güncel
Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri Nelerdir?

Karın Ağrıması
Başta Ağrı
Baş Dönebilir
Halsizlik görülebilir
Memede hassaslık
Lekelenmeler

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2023

2024 senesinde fiyatı 80-100 TL içinde değişmektedir.

Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

  1. Kullanım Anlatımı

    Doğum kontrol hapı ve çeşitli korunmalar benzeri doğum kontrol yollarının yapılmadığı gebelik şansı olan cinsel ilişkinin sonrasında alınması önerilen ertesi gün hapı ilişki sonrasında ne kadar hızlı kullanılırsa gebeliği engelleme şansı da o derece fazladır. Bildiğimizin tersine cinsel ilişki sonrası bir gün sonradan kullanılması gerekmiyor 1 saat sonrasında bile kullanılabilir.
    Ürüne, markaya göre değişiklik gösterse bile çoğu ilaç 5. güne kadar uygulanabilir. Ama cinsel ilişki sonrası geçen zaman çoğaldıkça ilacın gebeliği engelleme oranı, şansı aynı miktarda düşer. Eczanede reçetesiz bir biçimde satılmakta olan ertesi gün hapını nasıl kullanılması gerektiği kesinlikle eczacıya sorulmalı bunun yanı sıra ilacın prospektüsü dikkatlice okunmalıdır. Önemli olarak, unutmayınız ki birden fazla ertesi gün hapı mevcuttur. Bazıları bir dozda etkili oluyorken bazıları ise 2 veya 3 doz kullanmak gerekiyor olabilir.

Ella ertesi gün hapı fiyatı 2024 hususunda çeşitli bilgileri siz değerli okurlarımıza sunmuş olduk. Bu tip konularda kesinlikle yetkili ve tıbbi kurumları, bireyleri dikkate almalı ve dikkatli olmalısınız.