Sağlık

Elektra Plus Jel Nedir? Ne işe Yarar?

Elektra Plus Jel Nedir? Ne işe Yarar?, sağlık bölümümüzde Elektra Plus Jel Nedir? Ne işe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Elektra Plus Jel Nedir? Ne işe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Elektra Plus Jel Nedir? Ne işe Yarar?

İlacın etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid maddesi olmaktadır. Bu madde Elektra plus jel ilacının muadili ilaçlarda ve bir çok değişik ilaçta da yaygın bir biçimde kullanılan bir madde olmaktadır. Elektra Plus Jel, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici detaylarına sahip olan bir ilaç olmaktadır.

Eklemlerin etrafında bulunan kas dokularının iltihaplanması, eklemlerde bir araya gelen iltihaplanmaların giderilmesi, kasların kemikleri bağlanmasını sağlayan tendonlardaki iltihaplanmaların giderilmesi ve kireçlenmeye bağlı olarak oluşabilecek ağrı ve iltihaplanmaların giderilmesinde sıklıkla kullanılan bir ilaç olmaktadır.

Birçok ilacın yan etkisi bulunabilmektedir. Bu durumun sebebi ise ilaçların kimyasal maddelerden oluşması olmaktadır.  İnsan vücudu ilaçların içinde bulunan bazı etken maddelere karşı olumsuz reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bu olumsuz reaksiyonlara zamanında müdahale edilmediğinde kötü neticeler ortaya çıkabilmektedir. Elektra Plus jel yan etkileri şu biçimde bulunmaktadır.

Muadil ilaçlar farklı veya aynı firma aracılığıyla üretilen aynı hastalığın nasıl tedavi edileceğinde kullanılan ilaçlar olmaktadır. Muadil ilaçların içinde bulunan etken maddeleri, kullanım şekilleri fiyat aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Lakin doktorunuzun reçete etmiş olduğu ilacın temin edilememe durumlarında veya doktorunuzun sizin için reçete etmiş olduğu ilacın üzerinizde olumsuz bir etki oluşturması neticesinde muadil ilaçlar doktorunuza danışılarak kullanıla bilmektedir. Elektra Plus jel muadili ilaçlar şu biçimde bulunmaktadır.

İlacın reçeteli veya reçetesiz bir biçimde alınıp alınamaması sigortanızın ilacın fiyatını karşılayıp karşılamaması ilaç fiyat aralıklarının değişiklik gösterme sininin asıl nedenlerinden olmaktadır. Lakin ilaç fiyat aralıklarını tespit eden ana etmen ilacın üretici şifrketi ve Sağlık Bakanlığı olmaktadır. Elektra plus jel fiyatı 44,80 TL olarak belirlenmiş olmaktadır. Bu fiyat çeşitli etmenlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İlaçların içinde bulunan bilgilendirme kağıtlarına verilen isim prospektüs olmaktadır.  Prospektüs kâğıtları içinde ilaç ile ilgiliki tüm bilgi bulunmaktadır. Bu bilgilere misal olarak ilacın oluşturabileceği yan etkiler, ilacın ham maddesi, ilaç ile ilgili bilinmesi gereken bilgiler Elektra Plus jel prospektüsü içinde bulunan maddeler olmaktadır.

Bazı ilaçların hamilelik zamanında kullanımı zararlı olabilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların kimyasal maddelerden üretilmesi olmaktadır. Hamilelik zamanında anne vücudunun üretmiş olduğu hormonlar insan vücudunun ilaca karşı olumsuz yan etkiler göstermesini sağlayabilmektedir. Bu nedenle bazı ilaçlar kullanılmadan önce doktora başvurulması gerekmektedir. Elektra Plus jel hamilelikte kullanımı uygun olmayan bir ilaç olmaktadır. Kullanılmadan önce mutlaka uzman doktordan bilgi alınması gerekmektedir.

İlaçlar kullanılmadan önce ilaç ile ilgili bilgi sahibi olunması gerekmektedir. İlaç ile ilgiliki bilgilerin tamamı ilaç kutusu içinde çıkan prospektüs kağıdı içinde de bulunmaktadır. Elektra Plus je ile ilgili bilinmesi gereken genel maddeler şu biçimde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu