Sağlık

Ekze Mant Krem Ne İşe Yarar?

Ekze Mant Krem Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Ekze Mant Krem Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Ekze Mant Krem Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Ekze Mant Krem Ne İşe Yarar?

Ekze Mant krem ne işe yarar bilgilendirmeden önce siz değerli okurlarımıza bu krem ile ilgili bilgi verelim. Bu krem cildin üzerine sürülerek kullanılan bir kremdir. Mikonazol kombinasyonları ilaç ailesinin bir ferdi olan bu krem, mantar için birebirdir. Aynı zamanda nitrat bakteri ile savaşılmasında önemli bir ilaçtır. Ekze Mant krem ne için kullanılır sorusundan önce Ekze Mant prospektüs mutlaka okunulmalıdır.

Bu ilaç yukarıda da dile getirdiğimiz üzere mantar için daha çok tavsiye edilmektedir. Yalnız Ekze Mant faydaları bununla da sınırlı değildir. Aynı zamanda antialerjik özelliği bulunur. Bunun bunun yanında iltihap ve kaşıntı gidermede de etkili bir ilaç olarak bilinmektedir. Bu detaylarını içinde bulunan Triamsinolon asetonit’e borçludur.

Ekze Mant krem kullanımı ile ilgili bilgi vermeden önce, doktorun tavsiyesi ile birlikte bu ilacı kullanabileceğinizi belirtmek istedik. Ekze Mant nasıl kullanılır diyenler için ise;

Ekze Mant krem çocuklarda kullanımı yetişkinlerdeki kullanım ile aynıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kremin uzun süre çocuklarda kullanılmaması gerektiğidir. Aynı zamanda geniş yüzeyler içinde tavsiye edilmemektedir.

Ekze Mant krem yan etkileri nadirde olsa aşağıdaki şekillerde seyredebilir;

Ekze Mant hamilelikte kullanılır mı sorusu gebe olan kadınların daha çok sorduğu bir sorudur. Ekze Mant krem hamilelikte kullanılması tavsiye edilmeyen bir kremdir. Ekze-MANT kremin cenine herhangi bir zararı olduğuna dair bir araştırma yada açıklama yoktur. Bundan dolayı hamile kadınların bu ilacı kullanmaması ve gerekirse de doktor kontrolünde kullanması gereklidir.

Yukarıda kimlerin kullanamayacağını anlattığımız bölümde Ekze Mant kreminin sivilciler için kullanılmaması gerektiğini belirtmiştik. Yüzünüze bu kremin temasını gerçekleştirmeniz sakıncalı olacaktır.

Ekze Mant vajinada kullanımı tavsiye edilmemektedir. Genital bölgeler de bu ilacı kullanmak pekte sağlıklı bir eylem olmayacaktır.

Ekze mant;

Gibi ilaçlar ile kullanılması tavsiye edilmez. Bu ilaçlar ile birlikte kullanıldığı takdirde ilacın tam etkisi ciltte gerçekleşmeyecektir.

Kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlar ile kullanırken de dikkatli olunması tavsiye edilmektedir.

Ekze Mant muadili yani eş değer EKZE-MANT EMULSIYOjel 30 gr ve Pers-mant 30 gr jel ‘dir.

Ekze Mant fiyatı 2021 eczane satış fiyatının 15.69 TL olduğu bilinmektedir. Bu fiyatın ülkenin her bölgesinde aynı fiyattan satın alınabileceği bilinmelidir. Ekza Mant muadili olan Pers – Mant’ın fiyatı ise 11.68 TL’dir.

Ekze Mant krem ne işe yarar sualinin yanıtını arayanlar kullanıcı yorumlarını da inceleyerek bu krem ile ilgili detaylamasına bilgi sahibi olmak isterler. Ekza Mant krem kullananların yorumları genelde olumludur ve bu yüzden de bu kremin bir çok bölgede kullanılıp kullanılmayacağı araştırılmaktadır. Ekze Mant krem zararlarını görenler var ise de, bunun yan etkilerden kaynaklanabileceği bilinmelidir. Yan etkilerden kaçınmak için ilk kez prospektüs okunmalıdır ve doktorun reçetesi ile fakat bu ilaç satın alınmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu