Sağlık

Eklem Ağrısı İçin Tuz ve Zeytinyağı Kullanın

Eklem Ağrısı İçin Tuz ve Zeytinyağı Kullanın, sağlık bölümümüzde Eklem Ağrısı İçin Tuz ve Zeytinyağı Kullanın ile alakalı bilgi aktaracağız.. Eklem Ağrısı İçin Tuz ve Zeytinyağı Kullanın ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Eklem Ağrısı İçin Tuz ve Zeytinyağı Kullanın

Tuz ve yağ nasıl tedavi edileceği gibi doğal formüllü reçeteler hem sağlığa faydalı hem de uzun süre etkili olmasıyla bilinmektedir. Tuz ve yağ formülü doğal oldukları için vücuda zarar vermemekte ve eklem ağrısı için etkili bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

Gün geçtikçe birden fazla insan günlük yaşamında eklem ağrıları yaşamaktadır. Bunun nedeni ise, fiziksel aktiviteler için fazla zaman ayrılamaması ve bireylerin hemen hemen yaşam sürelerinin artmasıdır. Eskiye göre daha uzun süre yaşayan insanlar, kemiklerini ve kaslarını daha uzun yıllar kullanmak durumunda kalmaktadır. Bunun sonucu olarak da eklemler ve kaslar yıprandığından özellikle ilerleyen yaşlarda bireylerde eklem ağrısı yaşanmaktadır.

Genelde insanlar, eklem ağrısı semptomlarını gösterdiklerinde, bu ağrıları hafifletmek için ibuprofen yahut asetaminofen gibi kimyasal ilaçlara başvurmaktadır. Lakin kullanılan bu ilaçlar özellikle mideye ve karaciğere zarar vermektedir. Bu nedenle, doğal metotlari tercih etmek bireyin organ sağlığı yönünden daha faydalı olduğu bilinmektedir.

Zeytinyağı polifenoller yönünden zengin, antioksikdan işlevi gören bir içeriğe sahip olduğu bilinmektedir. Bu altın renkli yağ, vücut ile temas ettiğinde hücre yaşlanmasını yavaşlatır bu da eklem ağrısının ortaya çıkmasını geciktirmektedir. Zeytinyağı oleokanital içerdiğinden enflamasyonu tetikleyen enzimlerin aktif hale geçmesini engellemektedir. Ortalama 3 yemek kaşığı yağ kimyasal eklem ağrısı ilaçlarının onda biri kadar bireyde etki göstermektedir. İçerisinde barındırdığı doymamış yağ asitleri ile stresi düzenlemektedir, dolaşım sistemini güçlendirmektedir.

Tuz ve yağ nasıl tedavi edileceğinin maddesi olarak çeşitli faydalarından dolayı deniz tuzu tavsiye edilmektedir. Deniz tuzu, bolca magnezyum içerdiğinden, dokuları güçlendirmeye yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla, ilerleyen yaştan yahut hastalıktan kaynaklanan çökmeleri durdurma yolu olarak kullanılmaktadır. Bunlara ilave olarak tuzdaki mineraller, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

İnsan sağlığına bir çok olumlu etkisi bulunan zeytinyağı ve tuz nasıl tedavi edileceği uygulamak bi hayli basittir. İsteyen herkes iki malzemeyi tedarik ettikten sonra eklem ağrısı için bu yöntemi uygulayabilir.

Uygulama şu biçimdedir;

Hazırlanış; 20 yemek kaşığı zeytinyağını 10 yemek kaşığı tuza suyla birlikte katın, malzemeleri iyice karıştırın ve ağrı olan bölgelere 3 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın.

Source: webmd / healthline / nhs

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu