Bilgi Arşivi

EGO İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022

EGO İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel, iş başvuruları kategorimizde EGO İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. EGO İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

EGO İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel

EGO‘da çalışmak isteyenlere müjde! EGO iş ilanları, iş başvurusu, EGO işçi alımı haberleri makalemizde.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ülkemizin en büyük ikinci kenti ve başkenti olan Ankara’da başta toplu taşıma, zabıta, altyapı hizmetleri olmak üzere bir çok hizmeti gerçekleştirmektedir.

Açılımı Elektrik Gaz Otobüs olan EGO, zaman içinde elektrik ve gaz hizmetlerinin ayrılması ile, yalnızca toplu taşıma alanında faaliyet gösteren bir belediye şirketi haline gelmiştir.

EGO İş İlanları, Personel Alımı ve İş BaşvurusuEGO İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

EGO İş İlanları

Ankara, ülkenin başkenti olarak ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Şehrin ekonomik kalkınmasının sürdürilmesi ve yaşayanların hayat kalitelerinin yükseltilmesi yönünden toplu taşıma hizmetleri yüksek derece önem arz etmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi her sene bu hizmetlerin daha da yaygınlaştırılması için çalışmalar yürütmektedir. Her yıl açılan yeni otobüs hatlarının yanında, yakın zaman içinde hizmete sokulacak yeni metro hatlarıyla, toplu taşıma ağı daha da genişleyecektir.

Bu hizmetlerin yürütülmesinden sorumlu olan belediye şirketi EGO, her sene çeşitli pozisyonlar için iş ilanları açmaktadır. EGO İnsan Kaynakları Sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Nasıl Başvurulur?

EGO, devlete bağlı bir kurum olduğu için bu kurumda çalışan personeller 657 numaralı Devlet Memurları Kanunu’na tabiidirler. EGO’da çalışmak isteyen bireylerde bu kanunun emrettiği şekillerde belediye kurumlarında çalışma hakkı kazanabilirler. EGO iş ilanlarını kendi internet sitesinde, İşKur’un “E-Şube” portalında yayınlamaktadır.

Adayların sahip olmaları gereken nitelik ve eğitim koşulları pozisyonlara göre değişmekte ve bunlar ilanlarda söylenmektedir. Sahip olunması gereken temel nitelikler ise;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • İş başvuru yapılan tarihte 18 yaşını bitirmiş olmak, 19 yaşından gün alıyor olmak.
  • Yargı kararıyla yahut sağlık poblemleri sebebiyle kamu haklarından mahrum bırakılmamak, tam akli ehliyete sahip olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamak.

Bu şartları karşılamayan adayların başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Sözleşmeli personeller için değişik nitelikler aranabilmektedir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Bir ulaşım şirketi olan EGO’da açılan pozisyonlar genelde operasyonel kadrolar ve destek birimlerini kapsamaktadır. EGO’da son senelerde en fazla personel alınan kadro otobüs şoförü kadrosudur.

  • Otobüs Şoförü: Bu pozisyonda çalışanlar EGO’nun toplu taşıma hizmetlerine tahsis ettiği otobüslerin tespit edilen rotalarda genel seyir ve trafik kanun ve güvenlik kaidelerina uygun olarak kullanılmasından sorumludurlar. Otobüs şoförleri vardiya ile çalışırlar. Toplu taşıma hizmetleri haftanın her günü gerçekleştiği için, hafta sonu tatillerini haftanın herhangi bir gününe denk gelebilir.

Genel Bilgiler

EGO çalışanlarının tamamı servis ve öğlen yemeği hizmetlerinde faydalanırlar. Yasalarda gösterilen hafta sonu tatili hakları pozisyonlara göre hafta içi kullandırılabilmekte, fazla mesai ödemeleri maaş ödemeleri ile gerçekleştirilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu