Başvurular

EGM 10 Bin Polis Alımı İlanı Ne Zaman (Polis Olma Şartları) 2022

EGM 10 Bin Polis Alımı İlanı Ne Zaman (Polis Olma Şartları) 2022, iş başvuruları bölümünde EGM 10 Bin Polis Alımı İlanı Ne Zaman (Polis Olma Şartları) ile ilgili bilgi aktaracağız. EGM 10 Bin Polis Alımı İlanı Ne Zaman (Polis Olma Şartları) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

EGM 10 Bin Polis Alımı İlanı Ne Zaman (Polis Olma Şartları)

EGM 10 Bin Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü 2021 yılı alımı yapılacak polis ve komiser yardımcısı kadrosunu açıklamıştı. 11.837 kadro tahsisinin 10 bini polis alımı olarak yapılacak. Kadroların yayına girmesinı üzerinden zaman geçmesi üzerine adaylar ilan ne zaman yayına girecek diye araştırmaya başladı.

26. Dönem polis alımı neticelendi. 27. Dönem polis alımı için okullarda eğitimler ekranlara gelecek. 10 bin kadronun yayına girmesi sınav seçim ve uygulama sınavları göz önüne alındığında 28. Dönem polis alımı olarak yakın günlerde yayına girmesi hedefleniyor.

Polislik için başvuru genel şartlarının neler olduğunu siz değerli okurlarımıza sunduk. Kılavuz anlık olarak siz değerli okurlarımıza sosyal platformlarımız ve cep uygulamamızdan açıklamalacaktır.

Önceki Polis Alımı Genel Başvuru Şartlarına Dikkat

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Önlisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı aracılığıyla kabul gören Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir.

KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan yahut üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2019 yahut 2020 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2020 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan yahut üzerinde puan almış olmak.)

Lisans mezunu olan adaylar önlisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Böylelikle başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

18 yaşını bitirdiktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1991 ve ardındanki tarihlerde doğmuş olmak).

Silah taşımaya yahut silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde gösterilen şartları taşımak,

POMEM’lere alınacak öğrencilerin boy ve kilo şartları aşağıda belirtilmiş, diğer hususlar için Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğini inceleyin.

Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin minimum 167 cm, bayan öğrencilerin minimum 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00 BMI -27.00 BMI aralığında Beden Kitle İndeksi olacaktır.

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak.

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye yahut siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,

Alkol, uyuşturucu yahut ikazcı madde kullanımı sebebiyle tedavi görmüş yahut görüyor olmamak,

Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu