Başvurular

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları Nelerdir ?

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları Nelerdir ?, başvurular bölümümüzde Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları Nelerdir ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları Nelerdir ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları Nelerdir ?

İçerik gizle
1İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Ne Tür Yardımlar Yapılmaktadır ?

1.11-Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü
1.22-Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

1.2.1a) Sosyal Yardım İstanbul Kart
1.2.2b) Nakdi Yardım
1.2.3c) Göç Yardımı
1.2.4d) Eğitim Yardımı
2İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?

2.1İbb Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İletişim
İçerik gizle
1İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Ne Tür Yardımlar Yapılmaktadır ?

1.11-Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü
1.22-Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

1.2.1a) Sosyal Yardım İstanbul Kart
1.2.2b) Nakdi Yardım
1.2.3c) Göç Yardımı
1.2.4d) Eğitim Yardımı
2İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?

2.1İbb Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İletişim

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları son haftalarda vatandaşın merak ettiği konular başında gelmektedir. Bizde üşenmedik ve siz değerli okurlarımız için Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımları hususunda güzel bir rehber bir araya getirdik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Dairesi Başkanlığı aracılığıyla organize edilen bu yardımlar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Yardım Çalışmaları kapsamı içinde yapılmaktadır.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan detaylara bakalım.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Ne Tür Yardımlar Yapılmaktadır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Yardımları İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı çatısı altında toplanan 2 birim içinde paylaşılmıştır. Bunlar Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü.

1-Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Kadın ve aileye yönelik yardımların yapıldığı müdürlüktür. Bu birimin yaptığı yardımlar şunlardan oluşmaktadır:

a) Eşya ve Giyim Yardımı
b) Kültürel Etkinlikler
c) Sağlık Destek
d) Çocuk Kulübü

2-Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Sosyal Yardımlar birimi olarak da adlandırılan bu bölümde daha çok nakdi yardım verilmektedir. İstanbul belediyesinin verdiği yardımlar ise şunlardan oluşmaktadır.

a) Sosyal Yardım İstanbul Kart

Edirnekapı sosyal hizmetler müdürlüğü , Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine yahut 444 00 93 telefon numarası üzerinden, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan aileler, görevli ekipler aracılığıyla tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınmaktadır. Yardım kararı çıkan vatandaşlar yardımlarını anlaşmalı zincir marketlerde kullanabilecekleri İBB yardım çeki verilmektedir.


b) Nakdi Yardım

Maddi imkansızlık içinde bulunan ailelere nakdi yardım da yapılmaktadır. İbb personellerinin uygun gördüğü ailelere para yardımı yapılmaktadır. Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı telefon numarası bilgisini aşağıda sizlerle paylaşımı yaptık. İBB yardım çeki başvurusu nasıl yapılır ? adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.


c) Göç Yardımı

İstanbul’a çeşitli nedenlerle gelmiş fakat burada tutunamamış insanlardan memleketlerine geri dönmek isteyenlere verilen yardımdır.

d) Eğitim Yardımı

“İstanbul’daki ilkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğrenim gören Engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz, öğrencilerin tamamına durumlarını belgelemek koşuluyla yılda bir kereye mahsus nakdi eğitim yardımı yapılmakta. ” (kaynak). İBB kırtasiye yardımı2020 yine bu biçimde sürdürmektedir. Ayrıca İBB engelli kırtasiye yardımı da verildiği gelen bilgiler içinde. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bizzat Edirnekapı sosyal yardım birimi , Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine başvuruda bulunabileceği gibi 444 00 93 numaralı hattı arayarak başvuruda bulunabilirler.

Başvuru yapıldıktan sonra belediye personelleri evinizi ziyaret ederek yardıma muhtaç olup olmadığınızı tespit ederler. Başvurusu olumlu bulunan vatandaşların yardımları ulaştırılmaya başlanır.

İbb Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İletişim

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı
Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü
Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Mail: kadinaile@ibb.gov.tr
Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
Topçular Mah. Beylerbeyi Cad. Bostanaralığı Sk. (İETT Garaj Yanı)
Eyüp – İstanbul
Tel: 0212 449 7400 – Fax: 0212 449 7420

Büyükşehir belediyesi yardım olanağından yararlanmak isteyen vatandaşlar yukarı numaradan gerekli bilgileri alabilirler. İBB sosyal hizmetler müdürlüğü başvuruları değerlendikten sonra tarafınıza dönüş yapmaktadır.

Bilhassa iBB yardım çeki için başvuru yapan vatandaşların rakamının epey fazla olduğu gelen bilgiler içinde. Edirnekapı sosyal hizmetler müdürlüğü bu hususta çok sayıda telefon almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iBB yardım çeki yardımları sürdürmektedir.

Bazı büyükşehir belediyelerin yapmış olduğu nakdi yardım ve erzak yardımı ile ilgili yazdığımız yazımızı mutlaka okumalısınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu