Sağlık

Ectopix Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Ectopix Krem Nedir? Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Ectopix Krem Nedir? Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Ectopix Krem Nedir? Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Ectopix Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Ectopix 30g beyaz renkte çözünmemiş ve yabancı madde içermemiş homojen krem içeren ağzı beyaz renkli vidalı kapakla kapatılan, alüminyum tüpte, karton kutu içinde kullanıma sunulmaktadır. Ectopix krem ne işe yarar sorusu çok fazla sorulmaktadır. Kullanımında ise ectopix kremi hastalıklı olan deri kısmına hafif bir biçimde uygularak masaj yapınız.

 İltihabı ve alerjik deri reaksiyonlarını karşı baskılar ve kızarıklık deri kalınlaşması gibi deri yüzeyinde tabaka oluşumu, ödem, kaşıntı ve diğer şikayetler gibi deri poblemlerindan kaynaklanan belirtileri hafifletmektedir. Ectopix mayasal (egzama) nasıl tedavi edileceğinden dolayı deriye sürülmek şartı ile kullanılmaktadır.

Ectopix Krem birden gelişen egzama gibi sinirsel nedenlere bağlı olarak deride kabartılı ve kızarıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı, temas egzaması dejenerasyona uğratıcı, sulu egzama, kaşıntılı deride madeni para şeklinde döküntülerle seyreden egzama çocuklardaki egzama ve herhangi başka bir biçimde sınıflandırılmamış olan egzamada kullanılmaktadır. Ectopix krem yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip olmaktadır. Bilhassa de akut ve akıntılı egzama gibi çok yağlı deri ve vücudun açık veya tüy olan kısımları için de uygundur.

Ectopix krem kuvvetli bir topikal steroiddir. Ectopix krem faydaları içinde Derideki iltihabı azaltmaktadır. Atopik dermatit, sedef hastalığı yahut egzama gibi hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Ectopix krem inflamatuar cilt hastalıkları gibi akıntılı egzama, güneş yanığı, sedef hastalığı, atopik dermatit, kontakt dermatit ve hafif yanıkların olduğu hastalıkları, hastalıkları ve semptomların nasıl tedavi edileceğinde kontrol altına alınmasında ve önlenmesinde iyileştirilmektedir.

Ectopix kremin yan etkileri içinde cildin inceleşmesi, cilt yüzeyine olan ince kan damarlarının görünmesi, çatlaklar, siyah nokta, akne, kıl kökleri enfeksiyonu, aşırı tüylenme, ağızda kızarıklık ve tahriş (perioral dermatit), ciltte renk değişikliği gibi alerjik cilt reaksiyonlarından bilinmektedir. Bu yan etkilerden birini yahut birkaçını gördüğünüz zaman ilacı kullanmayı bırakmalısınız. Ve hemen uzman hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Lakin ectopix krem yan etkilerinde çok sıklıkla 10 hastanın 1’inde gösterildiği sıralanmıştır.

Ectopix krem yüze sürülür mü sualinin yanıtını yanıtlamış bulunmaktayız. Uzman hekim aracılığıyla başka türlü önerilmemişse eğer günde bir defa ince bir tabaka şeklinde hastalıklı deriye sürülmektedir. Ve hafifçe ovalanmaktadır. Ciddi derecede enflame seborreik egzamada, yüzün etkilenen alanları aracılığıyla 1 haftadan uzun süre tedavi edilmemesi gereklidir. Yetişkinlerde kullanım süresi de genelde 2 haftayı aşmaması gerekmektedir.

Genel tavsiye olarak çocuk doğurma potansiyeline sahip olan kadınlarda doğum kontrolü Ectopix krem hamilelikte kullanımı doğum kontrol metotlarıne ilişkin yeterli veri ile mevcut değillerdir.

Ectopix kremin gebe kadınlarda  kullanılmasına ilişkin olarak yeterli veriler mevcut değildir. Metilprednisolon aseponat gibi hayvanlarla yapılmış deneysel çalışmalarda ise embriyotoksik yahut tertojenik etki gösterilmektedir.

Epidemiyolojik çalışmalar ile gebeliklerinin ilk trimestrinde sistemik olarak glukokortikoidlerle tedavi edilen kadınların çocuklarının yarık damak görülme riskinde artış olabileceğini düşündürülmektedir.

Genel olarak kortikoid içeren topikal preparatlar gebeliğin ilk trimestrinde kullanılmamalıdır. Bilhassa gebelikte geniş alanların nasıl tedavi edileceğinden de uzun süreli kullanımdan yahut kapalı pansumandan kaçınılması gerekmektedir. Emzirmede bilinmesi gereken şeyler ise şunlardan oluşmaktadır;

 · Emziren kadının göğüs bölgesine ectopix uygulanmamalıdır.

 · Emzirdiğinizi doktorunuza bildiriniz zira doktorunuz  ectopix reçete etmeden önce bu durumu bilip ona göre dikkate almak isteyecektir.

 · Bilhassa büyük ve geniş alana uygulamadan, uzun süreli kullanımdan ve kapalı pansumandan sakınmalısınızdır.

Muadil olarak kullanılan ilaçlar genelde uzman hekimin vermiş olduğu reçete bulunamaması durumunda yahut reçete edilen ilacın yan etkileri gözlemlendiği taktirde kullanılmaktadır. Bu ilaçların etkili maddeleri ayrı biçimde verilebilir yada kullanılan ilacın ettkili maddeleri farklı olsa dahi aynı hastalığın nasıl tedavi edileceğinde kullanılmaktadır. Bu nedenle muadil olan ilaçların kullanımında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.  Ama yine de ectopix krem muadili için kullanmadan önce uzman hekiminize danışılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu