Biyografi

Ece Mumay Kimdir

Ece Mumay Kimdir, güncel bilgiler bölümümüzde Ece Mumay Kimdir başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Ece Mumay Kimdir haberimizin detayları..

Ece Mumay Kimdir

Son zamanlarda seslendirdiği şarkılar ile Ece Mumay kimdir sorusu merak ediliyor. Genç şarkıcı güzel sesi ile birlikte müzik severler aracılığıyla büyük bir beğeni topluyor.

Ece Mumay Kimdir?

Ece Mumay 12 Ağustos 1998 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çok ufak yaşlarda müzik hayatına başlamış ve 8 yaşındayken gitar çalmayı öğrenmiştir. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı bölümünde lise eğitimi almış ve burada kemençe üzerine dersler almıştır. Son senesinde ise gitar bölümüne geçmiş ve buradan mezun olarak üniversitede de İstanbul Üniversitesi Konservatuarı bölümüne girmiştir. Kendisi için ana seçtiği enstrüman gitardır.

Özellikle ünlü şarkıcı İrem Derici’nin Kalbimin Tek Sahibine isimli şarkısına klip çekmiş ve Mumay bu klipi Sosyal paylaşım platformu Twitter hesabından paylaşmıştır. Ece Mumay twitter adresi üzerinden yaptığı paylaşım çok ilgi uyandırmış ve kendisinin de tanınmasına neden olmuştur. Hayran kitlesini kısa bir sürede genişleten Mumay, özellikle İrem Derici’nin de dikkatinden kaçmamış ve TRT 1’de yayına giren sabah programına davet edilerek müzik severler aracılığıyla tanınmıştır. Kısa sürede Youtube üzerinden videoları çok büyük ilgi çekmiş ve adını daha kapsamlı kesimlere duyurmuştur.

Ece Mumay hemen şarkılar hazırlamış ve bunları art arda yayınlamıştır. Belki Bir Gün, Gitmem, Vazgeç Gönül ve Eylül isimli single şarkıları çıkmış, ardından ise Odamdan isimli albümü de 2017 senesinde müzik severler ile buluşmuştur.

Ece Mumay Şarkıları

Ece Mumay şarkıları ile kısa bir sürede geniş kesimlerin dikkatini çekmiş ve çıkardığı ilk albüm uzun süreler boyunca en fazla dinlenen şarkılar listesinde kalmıştır. Bu başarısı ardından Mumay 2019 senesinde Söyle ve Hırka isimli şarkıları da yayınlamış, bu şarkılar da yine müzik severler aracılığıyla beğenilmiştir. Ayrıca Mumay 2020 senesinde Senden Sonra ve Ansızın şarkılarını da yaparak müzik severlerin beğenisine sunmuş ve yayına giren bu şarkılar da yine beğeni ile karşılanmıştır.

Ece Mumay hobileri içinde yüzmek, tenis oynamak ve seyahat etmek bulunmaktadır. Yeni şarkı çalışmalarını sürdüren Ece Mumay’ın ikinci albümünün de yakın zamanda müzik severler ile buluşması beklenmektedir. Mumay aslan burcu olup İstanbul’da yaşamına ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu