Müşteri Hizmetleri

Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası yazımızın detayları..

Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Ebay Nedir?

Ebay günümüzde açık arttırma usulü ile alışveriş yapılan en büyük alışveriş sitesidir. Kurucusu İran asıllı Pierre Omidyat’dır.

Günümüzde Avustralya, Kanada, Arjantin, Avusturya, Belçika, Çin, Brezilya, Hong Kong, Fransa, İran, Almanya, İtalya, Hindistan, İrlanda, Hollanda, Kore, Yeni Zelanda, Malezya, Singapur, Meksika, İsveç, Tayvan, İspanya, Filipinler, İsviçre ve Birleşik Krallıkları gibi ülkelerde aktif olarak kullanılmaktadır fakat site yabancı olduğundan dolayı Türkiye’de daha az tercih edilmektedir.

Bu sitenin asıl binası Amerika Birleşik Devletleri’ndedir Ebay üyesi olmak için ilk iş profil oluşturulmalıdır burada her sitede istediğimiz adres, isim, telefon ve doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir ardından kullanıcı adı ile şifre oluşturulur bunlar bittikten sonra ise kullanıcı hesabıniz tamamlanmış olur. Sitenin asıl amacı alıcı ile satıcı içinde köprü görevi görmektir. Ebay bu siteye koyulan ürünlerden bir miktar kesinti ücreti almaktadır alıcı ise ürünün fiyatını ve kargo fiyatını ödemektedir, alıcı ile satıcı eğer başka ülkelerde yaşıyor ise kullanılan teslim aracı ve ülkeler arası para gönderim firmaları iki taraftan da belirli miktarlarda taleplerde bulunabilirler.

Ebay Satışları Nasıldır?

En çok kullanılan ödeme şekli Paypal’dır bunun bunun yanında çeşitli banka kuruluşlarından para transferi veya kredi kartı ile ödeme gibi şekillerde mevcuttur. Her türlü tatsızlığa karşı örneğin kargo sırasında kaybolması vb. olaylara karşı sigorta yapılması tavsiye edilir. Her alışveriş ardından alıcı ve satıcı birtakım puanlar kazanır ardından alım ve satım ile ilgiliki düşüncelerini yorumlar diğer satıcı ve alıcılar bunları okuyarak fikirler üretirler. Her aktif üyenin isminin yanında yorumlamalar neticesinde oluşan puanlar gözükür mesela 20 ürün sattınız ve bunların içinde 2 tane olumsuz yorum var ise bu ortalama %90 civarı başarı sağladığınız manasına gelmektedir.

Bu yazılan yorumlar alıcılar için bir güven ortamı oluşturur. Aynı zamanda satıcılarda sattıkları ürünü alan alıcıları aynı biçimde değerlendirir. Ebay’ın kaliteli ve başarılı bir alışveriş sitesi olması onu günümüzün en iyisi yapmış hatta kendine Türkiye’den ortak bulmasını sağlamıştır 2007 senesinin mayıs ayında Gittigidiyor sitesine ortak olmuş 2011 senesinde ise ortalama %93 hissesini almıştır günümüzde ise Gittigidiyor sitesinde Ebay ürünleri bulunmaktadır.

Ebay ile iletişime geçebilmek için Ebay’e üye olmalısınız. Ebay’e üye olduktan sonra aşağıdaki iletişim linkinden giriş yapıp Ebay ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Ebay İletişim Formu

Ebay’ın telefon numarası bulunmamaktadır fakat Gittigidiyor’da bir Ebay kuruluşudur. Gittigidiyor ile iletişime geçerek Ebay ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ebay (GittiGidiyor) Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0850 252 32 29

Ebay (GittiGidiyor) Telefon Numarası
+90 (216) 687 02 99

Ebay (GittiGidiyor) Faks Numarası
+90 (216) 687 02 98

Arama Kelimeleri: ebay iletişim, ebay iletişim formu, ebay canlı destek, ebay telefon numarası, ebay irtibat tel, ebay müşteri temsilcisi, ebay müşteri hizmetleri, ebay türkiye şubesi, ebay çağrı merkezi, ebay ürünüm gelmedi, ebay şikayet hattı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu