Başvurular

E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?, başvurular bölümümüzde E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

E nabız kayıt işlemleri son haftalarda hasta ve hasta yakınları aracılığıyla araştırılan konular arasına girdi. Bu sistem aracılığıyla son gidilen hastane , son gidilen doktor ismi,  tahlil sonuçları, aşı takibi ve kullanılan ilaçlar gibi bilgilere ulaşmanız olabilecek. Peki e nabız kayıt işlemleri nasıl yapılır ? E nabız nedir ? Ona bakalım.

E Nabız Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ? E Nabız Nedir ?

E nabız sağlık bakanlığı aracılığıyla geliştirilen ve hasta takibi yönünden son derece önemli bilgilerin gizlendiği ve hastalarında sağlık bilgilerine basit bir şekilde ulaşabileceği sistemin kendisidir. Bu sistem aracılığıyla doktorlarınız da geçmiş sağlık verilerinizi takip edebilir ve hastalığınız teşhisi hususunda kendilerine epey yardım edecektır.

Peki e nabıza nasıl kayıt olunur ? E nabız şifresi nasıl alınır ? sorusuna yanıt bulalım.

E Nabız Yeni Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır ?

E nabız kayıt oluşturma işlemleri yaparken önünüze iki seçenek sunulacaktır. Bunlardan ilki e devlet aracılığı ile kayıt olmaktır. Eğer e devlet şifreniz varsa rahatlıkla e nabız kaydınızı uygulayabilirsiniz. E nabıza e devletsiz kayıt olmak istiyorsanız yani bir e devlet şifreniz yoksa bu durumda aile hekiminize giderek bir e nabız şifresi almanız gerekecektir.  E devlet şifrem var ama e nabıza kayıt olamıyorum diyorsanız bu durumda aşağıda bulunan adımları takip etmelisiniz.

E devlet şifresi ile kayıt olmak için bu adımları takip edin. Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız https://www.sosyalyardimlar.com/e-devlet-sifremi-unuttum-nasil-alinir-2020/ adlı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

  • Öncelikle e nabız resmi internet sitesi olan https://enabiz.gov.tr/ adresine gidiyoruz.
  • Ardından sağ tarafta bulunan e devlet üzerinden giriş kısmını tıklıyoruz.
  • Açılan e devlet ekranından T.C. kimlik numaramızı ve e devlet şifremizi giriyoruz. Ardından giriş yap butonuna tıklıyoruz.
  • Ardından ekrana gelen e nabız kullanıcı anlaşmasi kısmının en altında bulunan e nabız sistemi kullanıcı anlaşmasini okudum kısmını işaretleyerek okudum butonunu tıklıyoruz.
  • Açılan ekrandan gerekli bilgileri giriyorsunuz. Aile hekiminizin detaylarınızi görmesini istiyorsanız gerekli yeri aktif etmeniz gerekecektir.
  • Daha sonra en altta bulunan e posta adresinizi ve cep numaranızı kayıt etmelisiniz.  Cep telefonu numaranız doğru ve telefonunuzun yanınızda bulunması gerekiyor. Çünkü telefonunuza bir onay mesajı gelecektir. Ardından aşağıda bulunan şifre kısmına bir şifre belirlemeniz gerekecektir.
  • Gelen onay kodunu yazıp onay diyoruz ve kaydımız tamamlanıyor.

e nabız üye olma işlemleri bu kadar. Eğer bir e devlet şifreniz yoksa bu durumda ya bir e devlet şifresi edinmelisiniz yada aile hekiminize giderek e nabız şifresi almanız gerekecektir.

Konuya ilişkin anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bizlere sorabilir ve eklemek istediklerinizi yine yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu