Başvurular

e Devlet Şifremi Unuttum-NASIL ALINIR ?

e Devlet Şifremi Unuttum-NASIL ALINIR ?, başvurular bölümümüzde e Devlet Şifremi Unuttum-NASIL ALINIR ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. e Devlet Şifremi Unuttum-NASIL ALINIR ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

e Devlet Şifremi Unuttum-NASIL ALINIR ?

E devlet şifremi unuttum cümlesi son haftalarda çok fazla duyduğumuz cümlelerden. Eğer sizde e devlet şifremi unuttum diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu paylaşımımızda yalnızca ,sizlerin ” e devlet şifremi unuttum nasıl alabilirim tekrar ” sorusuna değil e devlet şifresi nasıl alınır sorusuna da yanıt aktaracağız. Hazırsak 2020 e devlet şifresi nasıl alınır başlığı ile başlayalım.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

E devlet şifresi nasıl alınır sorusunu tek bir cevabı var aslında. Lakin bu işlem önceden e devlet şifresi almamış bir kişi için zorlayıcı olabilir. Bizde bu başlıkta sizde madde madde e devlet şifresi nasıl alınır söz edeceğiz.

 • Öncelikle başvuruların şahsen yapıldığını hatırlatalım
 • Daha sonra üzerinde resminiz bulunan fotoğraflı kimliğinizle birlikte (ehliyet, T.C. kimlik kartı, pasaport, evlilik cüzdanı, mavi kart vs.) PTT şubesine gitmeniz gerekiyor
 • Cüzi bir ücret karşılığı e devlet şifrenizi aldıktan sonra e devlet şifreniz ile e devlet kullanıcı panelinize varabilirsiniz.
 • İlk giriş yaptığınızda sizden parolanızı değiştirmeniz istenebilir.
 • Değiştirdiğiniz parolayı mutlaka bir yere not edin.  Aksi takdir de e devlet şifresi alma işlemi için epey uğraşmanız gerekecektir.
 • e devlet sayfanıza ulaştıktan sonra mutlaka kişisel bilgiler kısmına telefon ve mail adresinizi kaydedin ki şifrenizi unuttuğunuzda şifrenizi yenileme olanağınız olsun. Aksi takdir de tekrar yeni şifre almak için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Diyelim ki e devlet şifrenizi aldınız ama şifrenizi unuttunuz. Bu durumda ne yapmanız gerekir ? İsterseniz gelin şimdi de e devlet şifremi unuttum diyenler için bu konuya bir el atalım. Atalım çünkü e devlet artık e nabız , hes kodu, açık kapı gibi önemli başvuru işlemlerini içerdiği için son derece mühimdir.

E Devlet Şifremi Unuttum. Yeni E Devlet Şifresi Alma Yöntemleri Nelerdir ?

Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız bu durumda uygulamanız gereken bir kaç adım var. Eğer e devlet şifrenizi aldığınızda e devlete giriş yaparak kişisel ayarlar bölümünden telefon numaranızı yahut e posta adresinizi güncellediyseniz işiniz kolay bir şekilde olacaktır.

 • Öncelikle https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum  linkine tıklıyoruz.
 • Ardından açılan sayfadan şifremi hatırlamıyorum seçeneğini tıklıyoruz.
 • Devam et diyerek açılan pencereden kimliğinizin tipini seçmelisiniz. Eğer yeni kimlik kartı kullanıyorsanız yeni kimlik kartını seçmelisiniz.
 • Gerekli bilgileri doldurduktan sonra ileri diyoruz.
 • En sonda da siz değerli okurlarımıza şifrenizi nasıl sıfırlamak istediğiniz sorulacak ve siz değerli okurlarımıza şifre sıfırlama linki yollanacaktır.

Eğer e devlet şifrenizi aldığınızda bir telefon numarası yada e posta adresi kayıt etmediyseniz bu durumda postaneye giderek yeni bir e devlet şifresi almak zorunda kalacaksınız. Bu işleminde ücretli olduğunu hatırlatalım.

Bundan dolayı mutlaka telefon numaranızı ve varsa mail adresinizi sisteme kaydetmelisiniz.

Bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza e devlet şifremi unutan yada önceden hiç e devlet şifresi almamış bir bireyin neler yapması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Yorum bölümünden bizlerle kıymetli düşüncelerinizi ve sorularınızı mutlaka paylaşın. Sorduğunuz sorulara en kısa bir sürede yanıt verilecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu