Başvurular

e-Devlet Asal Sevk Başvurusu Nedir? Nasıl Başvurulur?

e-Devlet Asal Sevk Başvurusu Nasıl Yapılır ?, kamu ve özel iş başvuruları bölümümüzde e-Devlet Asal Sevk Başvurusu Nasıl Yapılır ? ile ilgili detay vermek istedik.. e-Devlet Asal Sevk Başvurusu Nasıl Yapılır ? ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

e-Devlet Asal Sevk Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Asal sevk belgesi başvurusu nasıl yapılır, e-devlet askerlik sevk belgesi nasıl alınır gibi sorular yılın son celp dönemi olan şu günlerde çok fazla sorgulanır hale gelmiştir. Bizde bu makalemizde asal celp belgesi nasıl alınır, e devlet asal sevk belgesi başvuru ile ilgili tüm ayrıntıları ve asal sevk başvurusu yapamıyorum diyen vatandaşlarımız için tüm ayrıntıları sizlerle sunacağız.

Askerlik sevk belgesi nedir ?

Asal sevk belgesi son senelerde e-devlet üzerinden alınan askere gidecek bireylerin gideceği birliğin adı ile birlikte bir takım bilgilerin olduğu belgedir. Sevk belgesinin içinde gideceğiniz askeriyenin adresinin bunun yanında hangi tarihde ve saat kaçta orada olmanız gerektiği de yine bu belge üzerinde bulunmaktadır.

Son günlerde asal sevk belgesi almak için e-devlet’i ziyaret eden vatandaşlar asal sevk başvurusu yapamıyorum şikayetiyse çözüm metotları arayamaya başladılar. Bunu göz önüne alarak asal sevk başvurusu nasıl yapılır, e-devlet askerlik sevk belgesi almak ile ilgili tüm ayrıntıları yazımızın devamında bulacaksınız.

E-Devlet’ten Sülüs (Sevk Belgesi) Nasıl Alınır ?

Askere gidecek olan vatandaşların birlikleri açılandıktan sonra sevk belgesi (sülüs) almak için birden çok vatandaşımız araştırma yapmaya başladı. Bunun nedeni ise geçmişte sevk belgesi askerlik şubelerinden verilirken virüs sebebiyle ve her şeyin elektronik ortama taşınmasıyla birlikte sülüs alma işlemi de e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Şimdi siz değerli okurlarımıza e- devlet üzerinden en kolay biçimde sevk belgesi nasıl alınır bunu madde madde söz edeceğiz.

  • Öncelikle TC kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
  • Eğer kısa dönem askerlik yapacaksanız yahut yedek subay adayı iseniz yedek subay sınıflandırma sonucu sorgulama ekranından ASAL SEVK başvurusu linkine tıklayın.
  • Uzun dönem er iseniz Er Sınıflandırma Sonucu Sorgulama ekranında bulunan ASAL SEVK başvurusu linkine tıklayın. ( Bu başvuru alanlarına ulaşabilmek için e-devlet sitesinde bulunan arama bölümüne hangi sınıfta olduğunu yazmanız yeterli olacaktır.)
  • Yukarıdaki gösterilen yerlere tıkladıktan sonra karşınıza askerlik şubesine girmeden sülüs almak ile ilgili ki bilgilendirmeyi okuduktan sonra EVET yaz ve onaylayın.
  • Bu adımda ise birinci dereceden şehit akrabanız yahut şuanda doğuda yahut güney doğuda askerlik yapan akrabanız varsa bununla alakalıdir. Eğer böyle bir durumunuz yoksa yok olarak işaretleyiniz. Eğer gösterilen durumlar varsa askerlik şubesine gitmeniz gerekecektir.
  • Bu etapta ise mevcut adres detaylarınız bulunmaktadır bir yanlışlık yoksa yine evet yazarak devam edebilirsiniz.

Yukarıda sıralanmış olan adımları doğru ve eksiksiz yapmanız durumunda sevk başvuru işleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir bildirimini alırsınız. Ardından dosyayı indir butonuna tıklayarak PDF formatında indirebilir ve dilediğini zaman yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

Asal Sevk Başvurusu Yapamıyorum?

E devlet üzerinden sevk başvurusu yapmak için yukarıda ki adımları eksiksiz ve doğru bir biçimde gerçekletirmeniz gerekmektedir. Yanlışlık olmadığını kafanızı yoruyorsanız ve asal sevk başvurusu yapamıyorum diyorsanız askerlik şubesi ile iletişime geçebilrsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu