Başvurular

Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu Yayınlandı 2022

Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu Yayınlandı 2022, iş başvuruları bölümünde Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu Yayınlandı ile ilgili bilgi aktaracağız. Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu Yayınlandı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Düz Memur ve Zabıta Memuru Alımı İlan Kılavuzu Yayınlandı

Düz Memur Alımı ve Zabıta Memuru Alımı Duyurusu

Personel alımı kapsamı içinde yayımlanan ilanlarına göre KPSS puan çeşitlerinden minimum 60 puan almak şartı ile 10 Zabıta memuru alımı yapılacak.

Genel Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk ceza kanunu’nun 53’üncü maddesinde gösterilen cezalardan mahkûm olmama, erkek adaylar için askerlik durumu ile ilişiği bulunmamak şartları aranıyor.

Hangi kadroya başvuru yapacağına dair belge, KPSS p3 puan türünden minimum 60 puan almış olmak, erkek adayların minimum 1.67 boyunda olması kadın adayların minimum 1.60 boyunda olması gerekmektedir şartları aranmaktadır. Ek olarak adaylarda 30 yaşını doldurmamış olmak, önceden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan ahlaki nedenle çıkarılmamış olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel engeli bulunmama, ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe adaylarda aranan şartlardır.

Gereken Belgeler

Nüfus cüzdanı, diploma mezuniyet belgesi, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, KPSS sonuç belgesi (ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı), erkek adaylar için askerlik durum belgesi, son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, adayların görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair beyanı isteniyor.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Gereken belgelere sahip ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını 6 Eylül 2021 ve 9 Eylül 2021 tarihleri içinde yapabileceklerdir. Başvuru yapmaya hak kazanan adaylar Bulak Mahallesi Bulvar Caddesi No: 8 Merkez/HAKKÂRİ adresinde insan kaynakları müdürlüğüne gereken belgeler ile müracaat edip yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu