Başvurular

Dul Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Dul Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?, başvurular bölümümüzde Dul Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Dul Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Dul Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Dul maaşı sorgulama işlemleri için birden çok değişik yöntem kullanılmaktadır. Bu metotların başında T.C. ile sorgulama gelmektedir. Bizde bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza dul maaşı sorgulama nasıl yapılır ? Dul maaşları yattı mı ? Yada maaş başvurum kabul edildi mi diye merak eden vatandaşlar için izlenecek yolu anlattık. Şimdi bu yöntemlerden bazılarına bakalım.

Dul Maaşı Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Değerli okurlarımız bildiğiniz gibi dul maaşı Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla bağlanan bir maaştır. Dulluk maaşı almanın birden çok şartı mevcuttur. Dul ve yetim maaşının ikisi de vakıflardan bağlanmaktadır. Bu nedenle eğer sizler de maaş başvurusu yapmak istiyorsanız ilk kez Dulluk maaşı yahut Dulluk aylığı ile alakalı yazımızı okumanızı öneririz.

Dulluk maaşı ile alakalı yazımıza burayı tıklayarak varabilirsiniz.

Eğer zaten dulluk aylığı alıyorsanız ve amacınız yalnızca Dul maaşı sorgulama işlemiyse doğru yerdesiniz demektir.

Sorgulama işlemleri için takip edeceğiniz birden çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları şöyle:

ALO 144 Sosyal Yardım Hattı

Alo 144 Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardım hattıdır. Bu hatta hafta içi sabah 08:00 ile 21:00 saatleri içinde ulaşabilir ve aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. İşlemlerinizi de buradan yapmanız olabilecekdür.

E Devlet Dul Maaşı Sorgulama

Sosyal yardım sorgulama işlemleri için başvurulan diğer bir yöntem ise e devlettir. E devlet aracılığı ile yardım sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bunun için bir e devlet şifresi edinmeniz şart. Eğer e devlet şifrenizi unuttuysanız https://www.sosyalyardimlar.com/e-devlet-sifremi-unuttum-nasil-alinir/ linke tıklayarak e devlet şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. İşlemini aynı biçimde E devlet dul maaşı sorgulama yöntemiyle de uygulayabilirsiniz. Böylelikle maaş sorgulama işleminizi rahatlıkla yapmış olursunuz.

e devlet üzerinden sosyal yardım bilgisi sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

Dul Maaşı Şahsen Sorgulama

Dul maaşı sorgulama işlemleri için başvurabileceğiniz son yöntem ise şahsen başvuru yöntemidir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına şahsen giderek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Böylelikle hem maaşınızla alakalı bir problem yaşanıyorsa çözmüş olursunuz hem de işleminizi daha sağlıklı bir biçimde yapmış olursunuz.

Dul Maaşı Ne Kadar ? 

Dul maaşı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla eşi vefat etmiş kadınlara yönelik olarak ödenen yardımdır. Bu yardımdan yararlanmak için bayanın eşinin vefat etmiş olması ve resmi nikahının bulunma şartı aranmaktadır. Dul maaşları 2 ayda bir 650 TL olarak ödenilmektedir. Ödemeler PTT’ler aracılığıyla yapılmaktadır. Maaşlar çift ayların son haftasında hesaplara yatırılmaktadır.

Dulluk maaşı işlemleri ile ilgili anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde dul maaşı ile ilgili soru sormak isteğe göre yorum kısmını kullanabilirsiniz.

SED YARDIMI BAŞVURUSU-MUTLAKA OKU

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu