Gündem

Dubai İşçi Alımı 2021

Dubai İşçi Alımı 2021, güncel bilgiler bölümümüzde Dubai İşçi Alımı 2021 başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Dubai İşçi Alımı 2021 haberimizin detayları..

Dubai İşçi Alımı 2021

Dubai’de çalışmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor çünkü ödenen fiyatların yüksek olması Dubai’de çalışmayı cazip hale getiriyor. Dubai işçi alımı 2021 senesinde da devam edecek olup çalışmak isteyenlere mühim avantajlar sunacak.

İçindekiler

 • 1 Dubai İşçi Alımı
 • 2 Dubai’de Çalışma Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • 3 Dubai İşçi Maaşları Ne Kadar?
 • 4 Dubai İşçi Alımı Yapan Firmalar Neler?
 • 5 Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai İşçi Alımı

Dubai işçi alımı aracılığıyla sürekli olarak gelişmekte olan ülkede mühim kazançlar elde etmek olabilecekdür. Çalışma koşullarının iyi olması ve yüksek ücretler sebebiyle her geçen gün Dubai’de nasıl çalışılır sorusu daha fazla kesim aracılığıyla merak ediliyor. Alınan fiyatların yanında Dubai’de çalışma koşulları bunun yanı sıra yardım fiyatları aracılığıyla de cazip hale gelmektedir. Tüm bu koşullar ile birlikte Dubai’de çalışmak bi hayli rağbet görmektedir.

Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan ve bir tür prenslik olarak siyasal sistemin olduğu ülkedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan emirlik, bölgedeki en popüler yerlerden biri olma özelliğini taşır. Nüfus olarak ortalama 2,7 milyon nüfusa sahiptir ve özellikle Hindistanlı veya Pakistanlı sayısı yönünden da bi hayli geniştir. Bölgedeki yerli halk nüfusu yüzde 17 olup çoğunluğu dışarıdan gelenler oluşturmaktadır. Sayının bu kadar yüksek olmasındaki en büyük etmen ise Dubai’de yaşam koşullarının ekonomik olarak yüksek olmasıdır.

Dubai’de Çalışma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dubai nüfusu yabancı ağırlıkta olmasını iş gücü ihtiyacına ve yüksek maaşlara borçludur. Aynı zamanda nüfus az olduğu için Dubai’de iş başvurusu yapanların başvuruları diğer ülkelere göre daha kolay bir biçimde kabul edilmektedir. Petrol ve altın kaynakları yönünden zengin olan ülke, özellikle 1970’li senelerda mühim bir kalkınma hamlesi başlatmış ve özellikle inşaat alanında büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Yapılan mimari projelerden bazıları tüm dünyanın bildiği semboller haline gelmiştir. Aynı zamanda sosyal hayatı da destekleyecek olan projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte birden fazla alanda iş imkânı oluşmuştur.

Dubai’de çalışmak isteyenler için ilk nokta özellikle inşaat işlerinde yoğun bir işçi ihtiyacı bulunmasıdır. Bu bakımdan inşaat işlerinde daha kolay bir biçimde iş bulmak olabilecek olmaktadır. Bina, yol, köprü ve benzeri yapılar sürekli olarak olarak yapılmakta, buradan doğan iş gücünün de karşılanması için çok fazla çalışana ihtiyaç duyulmaktadır. Ortalama olarak Dubai’de inşaat işlerinde çalışmak yeni başlayanlar için aylık 1000 – 1500 dolar içinde getiriye sahiptir. Her ne kadar Türkiye standartlarında alınan aylık çok yüksek olsa da Dubai’de geçirilecek yaşam süresinde harcanacak olan tutarların hesaplaması iyi yapılmasıdır. Ortalama 1 + 1 daire kiralamak 1500 dolar, kahve 3 dolar, lokantada yemek 20 dolar, aylık elektrik ve su faturası 300 dolar, toplu taşıma bileti 2 dolar, internet 50 dolar civarındadır. Bu bakımdan Dubai’ye işçi olacak gidecekler bu noktalara dikkat etmeleri gerekir.

Dubai İşçi Maaşları Ne Kadar?

Dubai işçi maaşları yapılan iş tanımına ve deneyime göre değişmektedir. Ortalama aylık maaşlar ise şu biçimdedir;

 • İnşaat Proje Yöneticisi : 8.500$
 • İnşaat İşçisi : 1500$-5000$
 • Elektrik ve Su Tesisatçısı : 1.300$
 • Şantiye Şefi : 10.000$
 • Elektrik Mühendisi : 4.355 $
 • İnşaat Mühendisi : 5.000$-25.000$arası
 • Marangoz ve Doğramacı: 500$-1000$
 • Komi-Garson : 500$-1500$
 • Mutfak Aşçısı : 2500$
 • Güvenlik Görevlisi : 1500$
 • Kasiyer Reyon Görevlisi: 1000$
 • Banka Personeli : 1500$-3000$
 • Şoför: 1200$

Bu fiyat aralıkların iş tanımına veya çalışacak olanın niteliğine göre değiştiği unutulmamalıdır. Özellikle ilk kez Dubai’ye gidecekler için alınan maaşlar aylık geçim gereksinimlerini tam anlamıyla karşılamaya yetmeyebilir. Bundan dolayı örneğin ortak ev tutmak gibi tercihlerin yapılması ilk etapta daha iyi olacaktır.

Dubai İşçi Alımı Yapan Firmalar Neler?

Dubai işçi alımı yapan firmalar birden fazla alanda değişiklik göstermektedir. Genelde Türkiye’den Dubai’ye çalışmaya gitmek için işçi alımı yapan firmalar tercih edilmektedir, aksi halde Dubai’ye giderek iş aramak daha zorlu bir zaman olacaktır. Bu bakımdan Türkiye’den ayrılmadan önce bir firma ile anlaşmak çok daha yararlı ve kolaylaşacaktır. Böyle bir anlaşma içerisinde bunun yanı sıra aylık ne kadar ücret alınacağı, nerede kalınacağı ve diğer sosyal hakları da belirleme imkânı bulunmaktadır.

Dubai işçi alımı yapan firmaları bulmak için ise en fazla İŞKUR tercih edilmektedir. Bunun bunun yanında Dubai merkezli işçi alımı yapan firmaları da kısa bir araştırma yaparak bulabilir ve istenen şartları sağlayacak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vize işlemleri elektronik ortamdan yapılmakta olup yalnızca yetkili acenteler aracılığıyla vize işlemleri yapılmaktadır. Dubai’de çalışmak için vizeye ihtiyaç duyulduğundan yetkili acenteler ile iletişim kurarak basit bir şekilde Dubai vizesi alabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu