Başvurular

DSİ 4.Bölge Müdürlüğü personel alımı KPSS’siz duyuru 2022

DSİ 4.Bölge Müdürlüğü işçi alımı KPSS’siz açıklama 2022, iş başvuruları bölümünde DSİ 4.Bölge Müdürlüğü işçi alımı KPSS’siz açıklama ile ilgili bilgi aktaracağız. DSİ 4.Bölge Müdürlüğü işçi alımı KPSS’siz açıklama ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

DSİ 4.Bölge Müdürlüğü işçi alımı KPSS’siz açıklama

DSİ 4.Bölge Müdürlüğü işçi alımı yeni ilanları yayınlandı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü açıklamasu ile adayların nasıl ve ne biçimde başvuru yapacağı bilgisi verildi. Alım KPSS şartsız olarak yapılacak.

DSİ başvuruları Türkiye İş Kurumuna 00006010899 iş ilan numarası ile yapılması isteniyor. Başvuru şekli yalnızca elektronik ortamda verilen numara ile yapılacak. Farklı başvuru yöntemi yer almıyor. 7 Mayıs 2021 tarihi bitimine kadar online işlemler açık olacak.

DSİ İlanına Kimler Başvuru Yapabilecek

Adaylar ilkokul, lise ve önlisans mezunu olması isteniyor. Alt yaş olarak 18 belirtilmiş olup üst yaş sınırı yer almıyor. Askerliğini yapmış, tecilli yahut muaf olması gerekiyor. Sosyal Güvenli Kurumu aracılığıyla emeklilik, malullük yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları aranmaktadır.

3308 sayılı çıraklık ve meslek eğitimi kanunu hükümlerine uygun kaynakçılık ustalık belgesine sahip olmak yahut endüstri meslek liselerinin metal teknolojisi bölümünden mezun olmak. Metal teknolojisi / kaynakçılık mesleğinde minimum 1 yıl hizmetinin olduğunu SGK hizmet dökümü ile belgelemek. Konya ve ilçelerinde ikamet ediyor olmak.

Askerlik Kanunu yahut 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör hadiselerinın neden ve tesiri sonucu malul sayılmayacak biçimde yaralananlardan başvuru kabul ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu