Sağlık

Diz Ağrısı Neden Olur? Geçirmek İçin 2 Etkili Yöntem

Diz Ağrısı Neden Olur? Geçirmek İçin 2 Etkili Yöntem, sağlık bölümümüzde Diz Ağrısı Neden Olur? Geçirmek İçin 2 Etkili Yöntem ile alakalı bilgi aktaracağız.. Diz Ağrısı Neden Olur? Geçirmek İçin 2 Etkili Yöntem ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Diz Ağrısı Neden Olur? Geçirmek İçin 2 Etkili Yöntem

Diz ağrısı tek veya çift taraflı olarak ortaya çıkabilen bölgesel bir hastalıktır. Ağrı bölgeseldir fakat altında yatan nedenler kişiden insana değişebilir. Dolayısıyla dizde bir araya gelen ağrının nedenlerini de yaşanılan semptomlar ışığında belirlemek daha isabetlidir. Aslını söylemek gerekirse diz kapağı ağrısı bir çok yöntemle tedavi edilebilen bir hastalıktır. Lakin herkesin iyileşme süresi ve süreci farklı seyredebilir. Ağrı şiddeti de keza böyledir. Eklemler ve kas yapısı her insan için değişik olabileceğinden, diz ağrısı hassasiyeti de herkes için değişik olabilir.

Diz ağrısını geçirmek için etkili yöntem bulmak kolay olmayabilir. Dolayısıyla kendiniz için en iyisini bulabilmek ağrının nedenleri ile ilgili bilgi sahibi olmaktan geçer. Peki diz ağrısı neden olmaktadır?

Diz ağrısı nedenleri ağrının uzun veya kısa süreli olmasına göre sınıflandırılabilir. Çünkü kronik diz ağrısı, kısa vadeli diz ağrılarından çok değişikdır. Kısa vadeli ağrılar genelde herhangi bir tedaviye gerek duyulmadan geçer. Lakin kronik diz ağrısı nedenleri ile ilgili daha derin bir araştırma gerekebilir. Kronik diz ağrılarında nedenler genelde bir bütün hâlindedir ve birden fazladır. Diz ağrısı nedenleri içinde gösterilebilecek bazı durumlar şöyle sıralanabilir:

Bütün bu durumlar kronik diz ağrısı oluşumuna neden olabilecek etkenleri içerir. Eğer kronik ağrı tedavi edilmezse daha ciddi eklem ve kemik poblemleriyla karşılaşılabilir. Hayat değerini ciddi miktarda azaltan bu rahatsızlığa iyi gelen tıbbi tedavi metotları olduğu gibi, alternatif tedavi metotları de mevcuttur. Peki diz ağrısına ne iyi gelir?

Diz ağrısına sirke ile oluşturulabilecek doğal bir kür ile tedavi uygulamak olabilecekdür. Sirke sağlık için çok faydalıdır ve tarih boyunca bir çok hastalığın nasıl tedavi edileceğinde kullanılmıştır. Diz ağrısı için kür tarifi de sirkenin içinde olduğu etkili bir yöntemi meydana getirir. Sirke ile zeytinyağı karıştırılarak iyi gelebilecek bir kür elde edilmektedir. Bu kür diz ve komşu bölgelere hafif şiddetli bir masaj eşliğinde uygulanabilir. Deri altına nüfuzunun tam anlamıyla sağlanması için de bir müddet beklenir. Bu mucizevi kürü düzenli uygulayarak diz ağrılarından kurtulmanız olabilecek olabilir.

Ayrıca sirke yalnızca kür yoluyla değil, içilerek de iyi gelebilmektedir. Ağrıların şiddetlendiği zamanlarda bir bardak sirke-su karışımı içmek bi hayli etkilidir. Bu da denenmeye değer bir metottur.

Diz ağrısına patates kullanılarak hazırlanacak bir karışım da bi hayli iyi gelmektedir. Çünkü patatesin yapısında bulunan bileşenler onu ödem ve ağrı giderici bir sebze hâline getirmektedir. Bundan dolayı patates eklem ağrılarının nasıl tedavi edileceğinde alternatif bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Patates püresi ile tedavi uygulamak için;

Patates ezilerek püre hâline getirilir ve tarifte bulunan tüm malzemeler bu pürenin içine karıştırılır. Malzemelerin iyice karışması mühimdir. Daha sonra bu püre, ağrının meydana geldiği dize veya ekleme dağıtılır ve streç filmle sarılarak beklenir. Pürenin sıcak veya soğuk olması önemli değildir. Ağrılı bölgeye uygulanması, karışımın tüm tedavi edici detaylarının deri altına geçmesini yarayacaktır.

Kaynak: webmd / mayoclinic

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu