Bilgi Arşivi

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022 

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel , iş başvuruları kategorimizde Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 

Diyarbakır Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve işçi alımı haberleri makalemizde.

Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi adı ile bilinen kurum,  Osmanlı zamanında padişah aracılığıyla satın alınan bir evde 25 yataklı bir hastane olarak hizmet vermeye başlamıştır. Cumhuriyetin ilanının sonrasında bölgeye git gide artan yatırım ve yardımlar ile 1397 senesinde 75 yataklı olarak yeniden inşa edilmiştir.  1962 senesinde 258 yatak kapasitesi bulunan kuruma bunun yanı sıra 100 yataklı bir de doğumevi eklenmiştir.

1969 senesinin sonrasında bir dönem üniversitesi hastanesi olarak hizmet verse de aynı yıl 400 yatak kapasiteli olarak tekrar Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür. 2021 yılı itibari ile tam 500 yatak kapasitesi bulunan kurum bunun yanı sıra doğumevi, çocuk hastalıkları hastanesi, servis poliklinikleri ve 10 katlı ana binası ile bölgenin en büyük sağlık kurumlarından biridir.

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş BaşvurusuDiyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum bir kamu kuruluşu olması sebebiyle tüm personel alımlarını kamu personeli alım yasalarına göre yapmakta olup, gerekli görüldüğü zamanlarda başhekimlik aracılığıyla anlaşmali işçi alımı da yapılabilmektedir. Kurumun anlaşmali yahut kadrolu olarak yapacağı tüm personel alım ilanları ilan.gov.tr, resmi gazete ve İŞKUR aracılığıyla yayımlanmaktadır.

Yukarıda verilen devlet kanalları düzenli olarak takip edilir ve İŞKUR kaydı yapılırsa kurum adı altında çalışma fırsatı yakalanabilir.

Diyarbakır Devlet Hastanesi İş İlanları

Sözleşmeli yahut kadrolu olsun tüm işçi alımlarında adaylardan bazı gereklilikler beklenmektedir. Bu gereklilikler kimi pozisyonlar için KPSS gibi sınav puanları olabilmekte olup, bununla alakalı daha kapsamlı kapsamlı bilgiyi anlaşmali personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar adlı mevzuatı okuyarak edilebilirsiniz.

Gereklilikleri sağlamayan adayların iş başvurusu dikkate alınmaz ve başvuru dönemini kaçırmış sayılırlar. Alımlar toplu olarak yapıldığından bir kurum adı altında alım dönemi kaçırılırsa uzunca bir zaman beklemek zorunda kalınabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu