Başvurular

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de diğer tüm belediyeler gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza düzenli olarak yardım dağıtıyor. Bilhassa pandeminin verdiği sıkıntılardan kurtulmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu yardımlardan yararlanıyor. Bu içerikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımları ile ilgili önemli bilgileri ve daha fazlasını bulacaksınız. Keyifli okumalar dileriz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolileri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi aracılığıyla bir çok vatandaşa erzak dağıtıyor. 17 ilçede hemen hemen 10 bin aileye ulaşması hedeflenen yardımların önümüzdeki günlerde uygulanacak sokağa çıkma kısıtları öncesi önemli bir destek bulunacağı düşünülüyor. Şu ana kadar minimum 5 bin aileye ulaşan yardım kolilerinin içinde gıda ve temizlik maddeleri yer alıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde önemli bir yer tutan bu kolilerin her biri 23 kilogram kilograma sahiptir. Üstelik bu koliler, Sosyal Hizmetler Dairesi personelleri aracılığıyla bizzat teslim ediliyor. Diyarbakır’ın tüm ilçelerinde görev yapan ekipler, sevkiyat için 24 saat boyunca çalışıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden 1000 TL’lik Yardım

Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde bir diğer önemli yardım da 119.500 aileye yapılan 1000 TL’lik yardım olarak göze çarpıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla alınan kararı uygulayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi; bu yardımların sevkiyatına 1 Nisan tarihinden bu yana başladı. Söz konusu yardımdan yararlanan aileler ise bu parayı PTT şubelerinden ve kamu bankalarının ATM’lerinden rahatlıkla çekebiliyor.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Esnafa Destek

Coronavirüsünün yol açtığu kısıtlamalar sebebiyle hemen hemen 35 bin kişi işsiz kaldı. İşte bundan dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde esnafa ve işletmelere yapılan yardımlar oldukça önem taşıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi aldığı bir karar ile 2761 esnafa maddi destekte bulundu. Diyarbakır’daki esnafın halk bankasına olan borçları ertelendi ve SGK prim borçları da bir yıl boyunca ertelendi. Böylelikle esnafın sorunsuz bir nefes almasına yardımcı olundu. Ayrıca söz konusu esnaflara 1500 TL tutarında nakdi yardım da yapıldı. Bunun yanı sıra kapanan iş yerlerinde çalışan 7 bin vatandaşa da erzak yardımında bulunuldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Sosyal Kart Uygulaması

Tıpkı diğer belediyelerin yardım kampanyalarında olduğu gibi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde sosyal kart uygulaması önemli bir yer tutuyor. Belediye, yılda 5 taksit halinde 1000 TL’yi ihtiyaç sahiplerine hibe ediyor. Sosyal kart uygulamasından hemen hemen 10 bin birinin yararlanması amaçlanıyor. Bayram ve diğer özel günlerde sosyal kartlara ek bakiye yüklenmesi de amaçlanıyor. Böylelikle ihtiyaç sahiplerinin bir ihtiyacı daha giderilmiş oluyor. Vakıfbank ile yapılan anlaşma gereği sosyal kart sahipleri, bu kartları istedikleri yerde rahatlıkla kullanabiliyor. Sosyal kart başvurusu için belediye doğrudan müracaat etmeniz gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için 0412 229 48 80 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesinden Tablet Desteği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde bir diğer önemli yardım konusu da uzaktan eğitim gören öğrencilere sağlanan tablet desteğidir. Belediye ile ortaklaşa çalışan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, EBA üzerinden gerçekleşen uzaktan eğitim hususunda sıkıntı yaşayan bir çok öğrenciye tablet dağıtıyor. Tablet desteği alabilmek için doğrudan belediyeye yahut Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’na başvurmak yeterli gelmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardımlarına Başvuru

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardımları belediyenin en önemli uygulamaları içinde yer alır. Bu yardımlardan faydalanabilmek için goğrudan başvuru yapmanız gerekmektedir. Belediyenin yardımlarına başvurmak için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sitesine girip başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru esnasında sizden istenen kişisel bilgileri doğru olarak girmeniz oldukça önem taşımaktadır. Yanlış bilgi vermeniz durumunda yardım almanız gecikebilir yahut hiç olabilecek olmayabilir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İletişim

Belediyenin verdiği bütün yardımlar ve hizmetler için iletişime geçebilirsiniz. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Web sitesine burayı tıklayarak varabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu