Başvurular

Diyarbakır 75 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Genelinden Başvuru Alacak 2022

Diyarbakır 75 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Genelinden Başvuru Alacak 2022, iş başvuruları bölümünde Diyarbakır 75 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Genelinden Başvuru Alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. Diyarbakır 75 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Genelinden Başvuru Alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Diyarbakır 75 Zabıta Memuru Alımı Türkiye Genelinden Başvuru Alacak

Diyarbakır 75 zabıta memuru alımı ilanı paylaşımı yaptı. İlana göre Diyarbakır işçi alımı için Türkiye genelinden başvuru kabul edecek. Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapılacak. Memurlar yasasına göre alım yapılacak.

Zabıta Alımı Genel Şartları Neler?

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde bulunan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyece yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik bölümünde gösterilen minimum (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması gerekiyor.

Mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) yahut yerel yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve minimum (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, gösterilen asgari KPSS 70 puanını almış olmak.

Başvuru Süreci ve Tarihleri

Başvurular 24 Ocak 2022 tarihinden 28 Ocak 2022 tarihi mesai bitimine kadar (gösterilen tarihlerdeki mesai saatleri civarında) imzalı Başvuru Formu ve istediğimiz diğer belgeler ile birlikte, Belediye sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu