Başvurular

Diyanet Lise Mezun Kamu Personel Alımı Başvurusu 24 Eylül Son 2022

Diyanet Lise Mezun Kamu Personel Alımı Başvurusu 24 Eylül Son 2022, iş başvuruları bölümünde Diyanet Lise Mezun Kamu Personel Alımı Başvurusu 24 Eylül Son ile ilgili bilgi aktaracağız. Diyanet Lise Mezun Kamu Personel Alımı Başvurusu 24 Eylül Son ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Diyanet Lise Mezun Kamu Personel Alımı Başvurusu 24 Eylül Son

Diyanet İşleri Başkanlığı adı altında yahut normal olarak iş arayanlar için kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Yapılan bilgilendirmede 47 kamu personeli alımı Diyanet İşleri Başkanlığı 24 Eylül 2021 tarihi bitimine kadar yapılması gerekiyor.

KPSS Puan Şartı Var Mı?

Personel alımı kapsamı içinde yayımlanan ilanlara göre Diyanet işleri bakanlığı KPSS P94 puan türünden minimum 50 puan almak şartı ile 47 işçi alımı yapıyor.

Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak, 2020 yılı KPSSP94 puan türünden minimum 50 puan almak, kamu haklarından mahrum bulunmamak şartları ile alımlar gerçekleştirilecek.

Ek olarak 18 yaşını doldurmuş olmak, affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, erkek adayların askerliğini yapmış olması yahut askerlik çağına gelmemiş olmaması askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluştan disiplinsizlik ve ahlaki nedenle çıkartılmamış olmak şartlarını taşıyan adaylar başvurularını rahatlıkla yapabileceklerdir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru yapmaya hak kazanan adaylar başvurular 13 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 24 Eylül 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

Adaylar nüfus cüzdanı, mezuniyet belgesi, ikamet belgesi ve askerlik durum belgeleri ile bulundukları il yahut ilçe müftülüğüne gösterilen tarihler içinde giderek başvurularını istediğimiz biçimde yapabileceklerdir.

Şahsen müracaat yapmak istemeyenler için başvurular bakanlığın resmi internet sayfası üzerinden özgeçmiş yeri doldurularak yapılacaktır. Uygun olmayan yahut yanlış yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu