Başvurular

Diyanet İşleri KPSS 50 47 Kamu Personeli Alımı (En Az Lise) 2022

Diyanet İşleri KPSS 50 47 Kamu Personeli Alımı (En Az Lise) 2022, iş başvuruları bölümünde Diyanet İşleri KPSS 50 47 Kamu Personeli Alımı (En Az Lise) ile ilgili bilgi aktaracağız. Diyanet İşleri KPSS 50 47 Kamu Personeli Alımı (En Az Lise) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Diyanet İşleri KPSS 50 47 Kamu Personeli Alımı (En Az Lise)

Diyanet İşleri Başkanlığı 47 Kamu Personeli Alımı

Kamuda iş arayanlar için bir fırsat ilanı daha Diyanet işleri Başkanlığı tarafınca boş kontenjanlara personel alımlarının yapılacağı ilana çıkarıldı. Paylaşılan ilanda alınacak boş kontenjan 47 kişi olduğu altı çizildi. İş arayanlar için Diyanet İşleri Başkanlığı 47 kamu personeli alımı yapacak.

Başvuruda bulunacaklar için alımı yapılacak unvan olarak 47 kişi hepsi de hizmetli bulunacağı ve alımı yapılacak unvanda KPSS şartının da arandığı altı çizildi.

Hizmetli Alımı KPSS Puan Şartı

Alımı yapılacak unvanda KPSS şartının da arandığı altı çizildi ve adaylarda KPSS şartının minimum 50 puan almış olması şartı aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuruda bulunacak bireyler için başvuru şartlarını taşıyan adaylar için başvurular sinav.diyanet.gov.tr adresine online olarak elektronik ortam da yalnızca yapıla bilecek olup şahsen yahut posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecekti.

Başvurular 13 Ağustos tarihi itibari ile gösterilen süre zarfları içinde alınmaya ekranlara gelecek olup en geç müracaatların ise 11 gün içinde 24 Eylül 2021 tarihine kadar yapıla bileceği bilgisi verildi.

Başvuru Şartları

Başvuruda aranan şartlar olarak adaylarda minimum lise ve dengi okullardan mezun olma şartı aranmaktadır.

Ek olarak bireylerde KPSS puan şartının arandığı ve bu puanın minimum 50 olması, tecilli suçlardan mahkum olmaması ve kamusal haklarından mahrum olmaması gerektiği altı çizildi.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu