Müşteri Hizmetleri

Diyanet Çağrı Merkezi İletişim Hizmetleri Telefon Numarası

Diyanet Çağrı Merkezi İletişim Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde Diyanet Çağrı Merkezi İletişim Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. Diyanet Çağrı Merkezi İletişim Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

Diyanet Çağrı Merkezi İletişim Hizmetleri Telefon Numarası

Diyanet çağrı merkezi numarası ile ilgili bilgi almak istiyorsanız makalemize inceleyebilirsiniz. Makalemizde Diyanet hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden Diyanet şikayet hattına ulaşabilirsiniz. Diyanet hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Diyanet Çağrı Merkezi Numarası

Diyanet çağrı merkezi numarası üzerinden bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Diyanet yani Diyanet İşleri Başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile 1924 senesinde kurulmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görevi halkı İslam dini hususunda aydınlatmak, ibadet ve ahlak ile alakalı konuları yürütmek ve dini ibadet yerlerini yönetmektir.

Atatürk ilke ve inkilaplarına uygun olarak kurulmuş olan Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm Türkiye’de ki ibadethanelerin ve Kur’an kurslarının yönetiminden sorumlu bir kurumdur.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 0312’li bir çağrı merkezi numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla Diyanet ile iletişime geçebilir; soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan ayrı ayrı e-postalar aracılığı ile bilgi almak istediğiniz birime mail atabilir, bilgi alabilirsiniz.

Diyanet Hizmetleri Direk Bağlanma

Laiklik ilkesi ışığında, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak hizmet vermektedir. Milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinmiştir. İslam Dini’nin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile alakalı işleri yürütmek, din hususunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek için çalışmalarına her alanda devam eden diyanet bi hayli takip edilen bir kurum haline gelmiştir. Takip kitlesi büyüdüğü için Diyanet hizmetlerine direk bağlanma en kısa bir sürede çözüm sağlamaktadır.

Toplumu din hususunda aydınlatırken dinin iki temel kaynağı olan Kur’an ve Sünnete dayalı sağlam bilgiyi esas alarak insanları bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Müslümanların on dört asırlık dinî tecrübesini göz önünde bulundurup modern hayatı ve insanlığın ortak birikimine uygun olarak hayata destek vermektedir. Bu nedenle diyanet çağrı merkezi numarası sizlerin hizmetine sunulmuştur. Din hususunda mezhep, anlayış ve uygulama ayrımı yapmadan vatandaşlık esasına göre hizmet sunarken bu işlemlere hassasiyetle davranıp asrın gerekliliklerine yön vermektedir.

Diyanet İletişim Şikayet Hattı

Sürekli bilgi üretmek, bilgiyi toplumla paylaşmak ve güncel sorunlar ile ilgili yerinde ve zamanında açıklama yapma maksadıyla topluma hizmet vermektedir. Engelli, kimsesiz, yaşlı, yoksul, hükümlü ve tutuklu gibi ilgi ve desteğe muhtaç vatandaşlarımızın yanında olmayı din hizmetinin ayrılmaz bir parçası kabul ederken bunu yapmayı ve bireylerin huzuruna, mutluluğuna vesile olmayı hedeflemektedir.

İslâm’ın itikadî ve amelî ilkelerini özümsemiş, eğitim ve kültür düzeyleri yüksek bir hale getirmeyi amaçlamıştır. Kendisiyle ve toplumla barışık, beşerî ilişkilerde topluma öncü, muhatabını anlayan ve dinî poblemlerina pratik çözümler üretebilerek hayatı kolaylaştırmaktadır. Dinî ve ilmî verileri birlikte kullanabilen, söz ve davranışlarıyla örnek bir hayat sergileyebilen din personellerine sahip olmayı ilke edinmiştir. Diyanet iletişim numarası şikayet hattı üzerinden bilgi alabilir ve görüşme sağlayabilirsiniz.

Yurt dışındaki vatandaşlarımızın özüne uygun olarak, kendi öz kimliklerine bağlı kalmalarına ve yaşadıkları toplumla uyum içinde olmalarına yardımcı olmayı amaçlayarak bu alanda bi hayli fazla çalışmalarda bulunmaktadır. Yurt dışında Türkiye’nin dinî alandaki tecrübe ve birikiminin tanıtılmasını amacı olan diyanet yurt dışında da beğeni ile karşılaşmaktadır. İslâm Dini’ nin doğru bilinmesinı sağlayarak hem Avrupa Birliği ülkelerine hem de Türkiye’ye  en iyi biçimde tanıtmak ve bu alanda her zaman destek olmak maksadıyla hareket etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0312 295 70 00

Diyanet Hac ve Umre ile alakalı soru, işlem ve önerileriniz İletişim Mail Adresi
hac@diyanet.gov.tr

Diyanet Aile ve irşad, namaz zamanları, kıble, cami, vaaz, hutbe,
ihtida ve kurban vb. dini hizmetler İletişim Mail Adresi

dinhizmetleri@diyanet.gov.tr

Diyanet Cami bakım ve onarımları İletişim Mail Adresi
yonetimhizmetleri@diyanet.gov.tr

Diyanet Personel işlemleri ve personel sınavları İletişim Mail Adresi
insankaynaklari@diyanet.gov.tr

Diyanet Diyanet TV, basılı ve süreli yayınlar İletişim Mail Adresi
diniyayinlar@diyanet.gov.tr

Diyanet Yurtdışı din hizmetleri İletişim Mail Adresi
disiliskiler@diyanet.gov.tr

Diyanet Hatalı basılan Kur’an-ı Kerimler ve Mushaflar İletişim Mail Adresi
mushaflar@diyanet.gov.tr

Diyanet Kur’an Kursları İletişim Mail Adresi
egitim@diyanet.gov.tr

Diyanet Yayın satış ve siparişleri İletişim Mail Adresi
dosim@diyanet.gov.tr

Arama Kelimeleri: diyanet işleri başkanlığı iletişim bilgileri, diyanet işleri başkanlığı telefon no, diyanet işleri başkanlığı irtibat tel, diyanet işleri başkanlığı canlı destek, diyanet işleri başkanlığı müşteri temsilcisi, diyanet işleri başkanlığı şikayet hattı, diyanet şikayet hattı, diyanet iletişim numarası, diyanet çağrı merkezi numarası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu