Başvurular

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav İlanı 2022

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav İlanı 2022, iş başvuruları bölümünde Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav İlanı ile ilgili bilgi aktaracağız. Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav İlanı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sınav İlanı

Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu’nda görev alacak Sözleşmeli Bilişim Personel Sınav ilanı Resmi Gazete’de açıklamaldu. Son iki yıl içinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) alınan KPSSP3 sınav puanın %70’i, Yabancı Dil Bilgisi sınavı’ndan alınan (YDS) %30 puan ile sıralama yapılacaktır. Sözleşmeli Bilim Bilişim Personel Sınavı için adaylar 30/06/2021 tarihinde saat 10:30’da yaşanacak sözlü ve uygulamalı sınav için çağrılacaktır.

Başvuru Şartları ve Sınav İçin Aranan Nitelikler

Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesine göre şartların sağlanması,

Bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden dört yıllık mezun olması gerekiyor.

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin eğitim ve eğitim bilimleri, fen-edebiyat, bilgisayar ve teknolojileri gibi bölümlerden matematik, fizik ve istatistik gibi bölümlere denk yüksek öğretim kurulu aracılığıyla kabul gören yurt dışında bulunan yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım tasarımı, Yazılım ve Yazılım tasarımı geliştirilmesi gibi mesleki unsurlar da 6 yıllık profesyonel olmak.

Bilgisayar çevre birimleri ile ilgili gerekli bilgiye sahip olmak.

Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması, ertelemesi veya muaf olması gerekiyor.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Özgeçmiş, Fotoğraf, KPSSP3 puanı (70 puan alma şartı), YDS sınav girmiş olmak. Yüksek Lisans veya Lisans diplomasının e-devlet üzerinden mezun belgesini elde etmek, Özel sektörde çalışılan süre için SGK hizmet dökümü alınması, Erkek adayların askerliği yapmış, muaf veya ertelemiş olması istenmektedir.

Mesleki tecrübe belgelerine sahip olmak ve lisans mezunu sonrası hizmetlerin dikkate alınacağı bilgisi verildi.

Başvurusu; 14 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar turkak.org internet adresi üzerinden elektronik olarak yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu