Başvurular

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı (En Az Lise 46 Üst Yaş) 2022

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı (En Az Lise 46 Üst Yaş) 2022, iş başvuruları bölümünde Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı (En Az Lise 46 Üst Yaş) ile ilgili bilgi aktaracağız. Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı (En Az Lise 46 Üst Yaş) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı (En Az Lise 46 Üst Yaş)

Kamu Sekreter Alımı Bakanlık İlanı

Dışişleri Bakanlığı sekreter alımı minimum lise mezunu adaylar içinde yapacak. Alıma başvurularda kullanılacak üst yaş sınırı 46 olarak açıklanmıştır. Bakanlık ilanlarına başvurular nasıl yapılacağı şöyle bilgisi verildi.

Bakanlık Başvuru Genel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak. En az lise yahut dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak yahut yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

İyi derecede Rusça ve çok iyi derecede Türkçe bilmek (İngilizce ve iletişim kurabilecek düzeyde Türkmence bilmek tercih sebebidir). Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvurusu Nasıl Yapılacak

Başvurusu 13 Ağustos 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar (17:00) Büyükelçilik Göroğlu, 59, Aşkabat / Türkmenistan adresine ulaşacak biçimde yahut mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 08:00-17:00 saatleri içinde) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu olmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu