Başvurular

Dışişleri Bakanlığı 13 Memur ve Kamu Personeli Alım Başvurusu 2022

Dışişleri Bakanlığı 13 Memur ve Kamu Personeli Alım Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Dışişleri Bakanlığı 13 Memur ve Kamu Personeli Alım Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Dışişleri Bakanlığı 13 Memur ve Kamu Personeli Alım Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Dışişleri Bakanlığı 13 Memur ve Kamu Personeli Alım Başvurusu

Kamu Personeli Alımı ve Memur Alımı Duyuruları

13 kişilik boş kontenjanlara Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alımı yapacağını resmi kamu ilan sayfası üzerinden ilana çıkardı. 2 farklı dosya ile yayına giren ilanlarda Dışişleri Bakanlığı bünyesine alınacak.

Dışişleri Bakanlığı Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 12 kamu personelinin Dışişleri Bakanlığı bünyesine alınacağı bilgisi verildi. Alınacak unvanların anlaşmali bilişim personeli olduğu bilgisi verildi.

Riyad Büyükelçiliği adı altında hizmet etmek üzere 1 anlaşmali sekreter alımı pozisyonuna sınav yöntemi ile kamu personeli alımı yapılacaktır.

Riyad Büyükelçiliği Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olma, minimum lise yahut dengi okullardan mezun olma, bilgisayar ve daktilo kullanabilme ve dil olarak çok iyi derecede çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilme şartı ile kamu personeli alımı yapılacaktır.

Bilişim Personeli Alımı İçin Genel Şartları: üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden her hangi birinden mezun olmak gerekiyor.

Mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji bölümlerinden birinden mezun olmak şartı ile alım yapılacaktır.

Kamu Personeli Nasıl Olunur

Büyükelçiliği adı altında hizmet etmek isteyenler için alımlar 18 Ekim 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar T.C. Riyad Büyükelçiliği’nde 15 Kasım günü itibari ile yapılacaktır.

Dışişleri Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam başvuruları 5 Kasım 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online müracaatlar 19 Kasım 2021 tarihine kadar sağlanacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu