Başvurular

DHMİ yüksek maaşlı 24 kamu personel alımı başvuruları bitiyor 2022

DHMİ yüksek maaşlı 24 kamu işçi alımı başvuruları bitiyor 2022, iş başvuruları bölümünde DHMİ yüksek maaşlı 24 kamu işçi alımı başvuruları bitiyor ile ilgili bilgi aktaracağız. DHMİ yüksek maaşlı 24 kamu işçi alımı başvuruları bitiyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

DHMİ yüksek maaşlı 24 kamu işçi alımı başvuruları bitiyor

DHMİ bünyesine alınacak olan 24 yüksek maaşlı Asistan Hava Trafik Kontrolörü ünvanlı kamu personeli alımı giriş sınavı başvuruları 08 Şubat tarihinde başlamıştı.

Başvuracak adaylarda KPSS olarak 06 Eylül 2020 tarihinde yapılan kamu personeli seçme sınavı KPSSP3 puan türünden minimum 70 puan almış olması şartı baş şart olarak yayınlandı.

Sınava katılacak olan adayların taşıması gereken özel şartlar nelerdir?

Fakülte yahut 4 yıllık yüksekokul mezunu olması,

ICAO ANNEX’l kriterlerine uygun Hava Trafik Kontrolörü olur ibareli sağlık raporu alması,

Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan yahut lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmaması, bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınacak, gerekirse hakem hastaneye gönderilecek ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilecek. Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı yahut yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmayıp ve elenecekler.

hava2.jpg

Son başvuru tarihi saygınlığıyla, son beş yıl içinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından minimum C düzeyinde puan aldığını belgelemesi,

Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olması şartları bulunmakta.

Sınavlara başvuru nasıl yapılacak?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi aracılığıyla açıklamalan pozisyonların rakamının 5 (beş) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere Bilgisayar Destekli Seçme Sınavına yahut yazılı sınava çağırılacak.
 Adaylar bilgisayar destekli seçme sınavı yahut yazılı sınavlarda almış oldukları puan sırasına göre sözlü sınava çağırılacak.

Sınava girmek isteyen adaylar için 26 Şubat 2021 tarihleri içinde isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvurmaları gerekmekte.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu