Müşteri Hizmetleri

DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

DHMİ

Yurdumuzda bulunan havalimanlarının kontrolü ve işletilmesi DHMİ’ye verilmiştir. Kamu iktisadi teşebbüsü olarak faaliyetlerini yürüten DHMİ 1933 senesinden günümüze kadar farklı isimlerle de olsa hizmetlerini devam ettirmiştir.

İstikbal Göklerdedir

DHMİ’nin görev alanı basit bir biçimde ifade edilecek olursa sivil havacılık ile alakalıdir. Bu bağlamda gerek havalimanlarındaki düzenden gerekse de gökyüzündeki uçuşların düzeninden DHMİ sorumludur. İş tanımları içerisine giren birtakım görevleri sıralayacak olursak hava taşımacılığı, hava trafik kontrolü, alakalı sistemler ve tesislerin kurulması gibi görevler DHMİ’nin sorumluluğu altında bulunmaktadır.

Son derece teknik ve hayati bir konu olan havacılık işlemlerinde gerekli özenin gösterilmemesi durumunda hiç istenilmeyen vakaların yaşanabilmesi söz konusu olacaktır. işte bundan dolayı de DHMİ gerek personel alımlarında gerekse de faaliyetlerin yürütülmesi sırasında son derece hassas davranmaktadır.

Modern Havacılık

Ülkemiz bulunmuş olduğu konum itibariyle son derece kritik bir yerdedir. Bu nedenle de hava trafiği bir hayli fazla olmaktadır. Bu yoğunluğu kontrol etmek ise DHMİ’nin görevi olmaktadır. yalnızca ulusal değil bunun yanı sıra ülkeler arası uçuşlar da DHMİ’den sorulmaktadır. İşte bundan dolayı daha iyi bir organizenin sağlanabilmesi adına ülkeler arası işbirlikleri sağlanmakta ve protokoller imzalanmaktadır. Bunun yanında de ortaya başarılı bir sistem çıkmaktadır.

DHMİ bunun yanı sıra anlık durumlar ile ilgili da bilgiler vermekte ve istatistikler vermektedir. Bunun yanında hangi havalimanının ne kadar yoğun olduğu gibi hususlar net bir biçimde öğrenilebilmektedir. İstanbul’a yapılacak olan 3.havalimanı ile birlikte DHMİ’nin etkinliğinin ve görev yoğunluğunun daha da artacağını ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra bu müdürlüğün Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na da bağlı olduğunu ifade etmek istedik. Sizler de DHMİ sitesinden daha ayrıntılı bilgileri edinebilir ve ülkemizin tüm havalimanlarının durumları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

DHMİ Genel Müdürlüğünün telefon numarası, faks numarası, adresi ve mail adresi bilgileri bulunmaktadır. Ayrıca DHMİ’nin çağrı merkezi numarası da bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden DHMİ ile iletişime geçerek yaşamış olduğunuz sorunlar ile ilgili görüşebilir; istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar bölümünden DHMİ ile ilgiliki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

DHMİ Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 34 64

DHMİ Genel Müdürlük Telefon Numarası
0312 204 20 00

DHMİ Genel Müdürlük Faks Numarası
0312 212 39 17

DHMİ Mail Adresi
iletisimmerkezi@dhmi.gov.tr

DHMİ Genel Müdürlük Adres
Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı, No:32 Etiler 06560 YENİMAHALLE / ANKARA TÜRKİYE

Arama Kelimeleri: dhmi iletişim, dhmi çağrı merkezi, dhmi telefon numarası, dhmi 444lü numara, dhmi şikayet hattı, dhmi müşteri hizmetleri, dhmi mail adresi, dhmi genel müdürlük

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu