Başvurular

DHMİ 7 Şehir Kamu Personel Alımı Son Başvurusu 26 Temmuz 2022

DHMİ 7 Şehir Kamu Personel Alımı Son Başvurusu 26 Temmuz 2022, iş başvuruları bölümünde DHMİ 7 Şehir Kamu Personel Alımı Son Başvurusu 26 Temmuz ile ilgili bilgi aktaracağız. DHMİ 7 Şehir Kamu Personel Alımı Son Başvurusu 26 Temmuz ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

DHMİ 7 Şehir Kamu Personel Alımı Son Başvurusu 26 Temmuz

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Resmi gazetede bulunan ilana göre Devlet Hava Meydanları İşletmelerinde istihdam edilmek üzere asistan hava trafik kontrolörü alınacağı açıklamaldu. Başvuru yapacak adaylar için başvurular sona eriyor.

Başvuruda Bulunacaklar için alımı yapılacak unvanlar olarak 10 adet Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı yapılacağı altı çizildi.

Aranan Müracaat Şartları

T.C Vatandaşı olması, Kamu haklarından yoksun olmaması, sınav günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış olması erkek adaylar için askerliğini yapmış, tecilli yahut muaf olması istenmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar için kamusal haklarından mahrum olmama şartları aranmaktadır. YDS minimum C düzeyinde puanını 2016 senesinde alma, Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak şartı aranmaktadır.

Hangi Şehirler Alım Yapacak?

Adıyaman, Bingöl, Hakkari, Muş, Sinop ve Şırnak olmak üzere toplamda 7 şehir 10 kamu personeli alımı yapacağını ilan etti.

Başvurular Nasıl Olacak

Başvuru yapacak adaylar için başvurular kurumun resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olup Şahsen yahut posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar için başvurular 9 Temmuzdan bu yana alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar 26 Temmuzda sona ereceği altı çizildi.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu