Başvurular

DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta – 2021

DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta – 2021, kamu ve özel başvuru bölümümüzde DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta – 2021 nasıl yapılır bilgi verelim istedik. DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta – 2021 ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta – 2021

DGS Sınavı Ne Zaman Saat Kaçta? DGS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

DGS Sınavı Ne Zaman 11 Temmuz 2021-DGS sınavı için  tertip edilen sınav giriş belgeleri, kişilerin ulaşımine açıldı. Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden ulaşabilmek olabilecek. ÖSYM aracılığıyla yapılan,  meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişi için yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi 11 Temmuz 2021‘de olacak.

Dikey Geçiş Sınavı – DGS Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı

ÖSYM’nin paylaşımı yaptığı açıklamada sınav giriş belgeleri kişilerin ulaşımine açıldığını açıkladı. Adaylar, sınava gireceği yer bilgisini gösteren belgelere, ÖSYM’nin ‘https://ais.osym.gov.tr/ adresinden ulaşabileceklerdir. Sınava girecek adaylar sınav giriş belgesi ve T.C. kimlik belgelerini yanında bulundurması gerekiyor.

Peki, DGS Saat Kaçta?

11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacak 2021-DGS  sınavı için kişilerin  saat 10.00’a kadar sınav binalarında olması gerekiyor. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınava alınmayacaktır. Sınav sonuçları 13 Ağustos‘ta açıklanacak.

Konuyla alakalı soru ve görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı Facebook ve instagram hesaplarımızdan takip ederek güncel bir şekilde paylaşımı yaptığımız personel, memur, işçi alımlarını takip edebilirsiniz ve bunun bunun yanında kamu ve özel sektördeki firmalara nasıl iş başvurusunda bulunulacağınızı da detayları ile öğrenebilirsiniz

Psikoteknik Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Ek Gelir İş Fikirleri

Havalimanı’nda Unutulan Eşyalar Nelerdir Nerede Satılır?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu