Başvurular

Devlet Tiyatroları KPSS Şartsız 119 Memur Alımı Başvurusu 2022

Devlet Tiyatroları KPSS Şartsız 119 Memur Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Devlet Tiyatroları KPSS Şartsız 119 Memur Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Devlet Tiyatroları KPSS Şartsız 119 Memur Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Devlet Tiyatroları KPSS Şartsız 119 Memur Alımı Başvurusu

Devlet Tiyatroları 119 memur alımı 10 şehre yapıyor. Alım KPSS şartsız olarak yapılıyor. Başvuru yapacaklar için şehirler ve başvuru şartları hangi şehirler nasıl alı yapacağı detayları söyle sunuldu.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Sınav tarihi saygınlığıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

devlet-tiyatrolari-logo-bina.jpg

ÖĞRENİM DURUMLARI

Sanatçı (Aktör/Aktrist): Üniversitelerin 4 yıllık oyunculuk bölümü mezunu olmak,

Dekoratör (Sahne Tasarımcısı): Sahne ve Sanat Eğitimi veren minimum dört yılık Yükseköğrenim kurumlarının alakalı ihtisas bölümü mezunu veya dengi yurt dışındaki aynı nitelikli Kurumlardan mezun olmak,

Kostüm Kreatörü: Sahne ve Sanat Eğitimi veren minimum dört yıllık Yükseköğrenim kurumlarının alakalı ihtisas bölümü mezunu veya dengi yurt dışındaki aynı nitelikli Kurumlardan mezun olmak.

Sahne Amiri: Yükseköğretim kurumlarının lisans yahut önlisans düzeyinde eğitim veren; Tiyatro bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak,

Sahne Işıkçısı: Meslek Yüksekokullarının yahut Mesleki ve Teknik Liselerinin Elektrik, Elektrik Teknolojisi bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak,

Sahne Mekanikçisi: Meslek Yüksekokullarının yahut Mesleki ve Teknik Liselerinin Makine, Mekatronik bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak,

Sahne Marangozu: Meslek Yüksekokullarının yahut Mesleki ve Teknik Liselerinin Mobilya ve Dekorasyon yahut Ağaç İşleri bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, İlköğretim (Ortaokul) okullarından mezun olanlar için, 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre, Meslek Eğitim Merkezlerinden alınan; Mobilya İmalatı dalına ait işyeri açma, ustalık, kalfalık yahut çıraklık
belgelerinden minimum birisine sahip olmak.

Sahne Kunduracısı: Meslek Yüksekokullarının yahut Mesleki ve Teknik Liselerinin Ayakkabı Tasarım ve Üretimi yahut Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, İlköğretim (Ortaokul) okullarından mezun olanlar için, 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre, Meslek Eğitim Merkezlerinden alınan; Ayakkabı/Saraciye, Saraciye, Deri ve Yan Ürünleri dalına ait iş yeri açma, ustalık, kalfalık yahut çıraklık belgelerinden minimum birisine sahip olmak.

Sahne Terzisi: Meslek Yüksekokullarının yahut Mesleki ve Teknik Liselerinin Giyim Üretim Teknolojisi, Tekstil, Hazır Giyim, Konfeksiyon bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, İlköğretim (Ortaokul) okullarından mezun olanlar için; 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre, Meslek Eğitim Merkezlerinden alınan; Terzi, Tekstil/Giyim, Dikiş işlerine ait iş yeri açma, ustalık, kalfalık yahut çıraklık belgelerinden minimum birisine sahip olmak.

Sahne Makinisti: Fiziki yapıları sağlam ve göz kusuru olmayan (tavuk karası, renk körlüğü vb.) her türlü vasıta ile seyahat edebilen minimum İlköğretim (ortaokul) mezunu olmak.

Atölye Ressamı: Yükseköğretim kurumlarının lisans, önlisans düzeyinde eğitim veren; Resim bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak yahut resim dalında kendisini yetiştirmiş ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunu olmak.

Aksesuarcı: Fiziki yapıları sağlam, minimum İlköğretim (ortaokul) mezunu olmak.

Kartonpiyer: Meslek Yüksekokullarının yahut Mesleki ve Teknik Liselerinin Yapı İç Mekan Dekorasyonu bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, İlköğretim (Ortaokul) okullarından mezun olanlar için; 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre, Meslek Eğitim Merkezlerinden alınan; Yapı Dekorasyonculuğu dalına ait ustalık, kalfalık yahut çıraklık belgelerinden minimum birisine sahip olmak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Adaylar kılavuzda bulunan belgelerini sinav@devtiyatro.gov.tr e-posta adresine interaktif ortamda göndermeleri gerekmektedir. Adayların, sınav ilanının yayımlandığı tarihten bu yana, son başvuru tarihi olan 19 Şubat 2021 tarihi saat 24:00’ e kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu