Başvurular

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, adı altında barındırdığı alakalı birimler yardımıyla Ramazan Ayı ve pandemi sürecinde sürdürmekte. Denizli Ramazan ayı sebebiyle geçim sıkıntısı yaşayan ve temel gereksinimlerini karşılamakta zorlanan 3 bin aileye erzak kolisi sevkiyatında bulundu.

Ramazan ayından önce vatandaşlara yardım seferberliği başlatan belediyeler son kez Ramazan ayı, yardımlaşma ayı düşüncesi ile hareket ederek bir iyilik harekatı başlattı. Bu belediyelerden örnek teşkil edenlerden bir diğeride Denizli Büyükşehir Belediyesi oldu. Belediyenin Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, kendi arşivlerinde kayıtlı olan ve muhtarların defterlerinde kayıtlı olan geçim sıkıntısı yaşayan, engelli, dul, yoksul ve maddi yardıma muhtaç ailelere erzak koli yardımlarını bayram öncesi bitirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, kapsamı içinde gerçekleşen bu gıda kolilerin içinde 2 kilo un, 1 kilo makarna, 1 kilo kuru fasulye, 1 kilo makarna, 1 kilo nohut, 500 gr tuz, 2 kilo şeker, 1 kilo çay, 5’li paketler halinde sabun seti, 2 litre sıvı yağ, 1 kilo mercimek ve 1 kilo deterjan  yer alıyor.  Bu yardım kolisi dışında, belediyenin alakalı birime mensup yetkilileri, vatandaşların ek olarak ihtiyaç duydukları yardımı bildirmelerini de talep ediyor. Bu yardımlara birimlere yapılan ihbarlar da geçerlidir.

İlgili yardımlar dışında Denizli Belediyesi kimsesiz, engelli ve dar gelirli, yatalak vatandaşlara Sosyal Yardım İşleri ve Sevgi Eli aracılığıyla yardımlarına sürdürmekte.

Denizli Büyükşehir Belediye Yardımları Nasıl Alınır?

Denizli Büyükşehir Belediye Yardımları Nasıl Alınır sorusu çevredeki insanlar aracılığıyla merak ediliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları, hem pandemi sebebiyle hem Ramazan Ayı sebebiyle hem de genelde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yapmaya sürdürmekte.  Bu yardımlar Belediye personellerince kapı kapı dolaşarak yapılıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımı almak isteyen vatandaşlar şu biçimde başvurularını yapabilir;

 • Denizli Büyükşehir Belediye binası içinde Sosyal Hizmetler Bürosu
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden,
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi Sosyal Medya Hesaplarından
 • Denizli Büyükşehir Belediyesi alakalı birimlerini arayarak
 • Denizli Büyükşehir +90 (258) 280 20 20 numarasını arayarak
 • Denizli Büyükşehir +90 (258) 265 21 37 SMS (kısa mesaj) atarak veya denizli@denizli.bel.tr adlı mail adresine e-posta atarak başvurabilirsiniz.

Ramazan ayı dışında Denizli Belediyesinden yardım almak isteyen dar gelirli vatandaşlar alakalı birime doğrudan giderek de başvuru yapabilirler. Denizli Belediyesi her belediye gibi yardım yapacak olan bireylerin bazı kriterleri karşılama zorunluluğu tanıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından Kimler Faydalanabilir?

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların bazı kriterleri karşılıyor olması gerekmektedir. Bunlar şu biçimdedir;

 • Doğal afet sebebiyle zarar gören vatandaşlar
 • Dar gelirli yoksul aileler
 • Kimsesiz vatandaşlar
 • Bakıma ve yardıma muhtaç vatandaşlar
 • Yatalak vatandaşlar

Denizli Büyükşehir Belediyesi Yardımları Başvuru Evrakları

Denizli Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşların müracaat için gerekli evraklar sırasıyla şu biçimdedir;

 • Nüfus cüzdanı veya kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • İhtiyaç sahibi olduğunu gösteren muhtarlık aracılığıyla verilen belge
 • Varsa; müracaat yapan birinin ailesinin bir ferdinin veya kendisine ait sağlık sorunu belgesi
 • Doğal afetler sebebiyle evsiz kalmış veya yardıma muhtaç bireylerin resmi kurumlar aracılığıyla verilen belge
 • Burslu olarak eğitim gören öğrencilerin, öğrenim durumlarını gösteren e-devlet çıktısı veya kurum aracılığıyla verilen yetkili imzalı resmi belge ile belediyenin alakalı kurumlarına başvuru yapabilirler.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN YARDIMLARI İÇİN TIKLA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu