Sağlık

Deloday 5 Mg Film Tablet Ne İşe Yarar?

Deloday 5 Mg Film Tablet Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Deloday 5 Mg Film Tablet Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Deloday 5 Mg Film Tablet Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Deloday 5 Mg Film Tablet Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda çok fazla aratılan Deloday 5 mg film tablet ne işe yarar sorusu merak uyandırmaktadır. İlacın etken maddesinde desloratadin mevcuttur. Deloday vücutta doğal olarak bir kimyasal olan histaminin yol açmış olduğu deride kızarıklık, kabartı, kaşıntı, gözde sulanma, burun akıntısı, damakta kaşınma ve hapşırık tarzı alerjik gösterilen tedavide etkili bir anti histaminiktir. Deloday 5 mg film tablet kurdeşene bağlı kaşıntının giderilmesinde deride kabarıklık ve kızarıklık gibi belirtilerin ortadan kaldırılmasında ve alerjiğe bağlı burunda tıkanıklık, akıntı ve kaşıntı gibi sulanma ve yaşarma belirtilerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Kullanımı ise 12 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve erişkinler için üretimi sağlanmaktadır.

İlacın etken maddesinde herhangi bir alerjik duruma neden olabilecek durum var ise kullanmanız kesinlikle önerilmemektedir. Deloday 5 Mg Film Tablet yol açtığı kızarıklık, damakta kaşınma, burun akıntısı gibi alerjik tedavide kullanılan ilaçtır ve bu durumlar karşısında kalırsanız kesinlikle doktorunuza başvurmanız önerilmektedir. Eğer böbrek hastalığınız var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemeniz gerekmektedir. Eğer ki ilaç kullanımına rağmen hala belirtiler de iyileşme görülmezse hatta daha da fazla şiddetlenirse acil olarak uzman hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Kullanımı bazı zamanlarda de olsa uykuya sebebiyet vereceği için araç yahut makine kullanmak için dinç ve uyanık olmak gerekmektedir. Bu aktiviteler de dikkatli olmanız gerekmektedir.

Deloday 5 Mg Film Tablet Nasıl Kullanılır sualinin yanıtı şu biçimdedir. Yetişkinler ve ergenler için alerjik riniti ve kronik ürtikeri hafifletmek maksadıyla günde bir kez Deloday 5 Mg Film Tablet kullanılır. Saman nezlesi yahut ev tozu alerjisi gibi aralıklı tip hastalığınız var ise 4 gündminimum bir biçimde hastalığınızın tarihini değerlendirip buna göre tedavi uygulamaktadır. Alerjiye bağlı olarak cilt hastalığında tedavi süresi hastadan hastaveya değişebilmektedir. Bu nedenle doktorunuzun talimatına uymanız gerekmektedir.  Uygulama yolu ve yöntemi ile Deloday 5 Mg Film Tablet günde bir kez aç yahut yok karna alınabilmektedir. 

Çocuklarda kullanımı ise diğer dozaj formları uygulanmaktadır.  Yetişkin ve ergenlerde ise kullanılması önerilmemektedir. Özel kullanım durumlarında ise böbrek ve karaciğer yetmezliği yaşayan hastalarda elde edilen verilere dayanaraktan her gün 5 Mg’lık başlangıç dozu önerilmektedir. Şiddetli olarak böbrek yetmezliği yaşayan hastalar etkinliği ve güvenliği ispatlamamıştır. Bu nedenle dikkatli kullanılmaktadır. Deloday 5 Mg Film Tablet kullanmanız gerekenden fazlasını kullandıysanız uzman hekiminizle yahut eczacınızla konuşmanız gerekmektedir. Deloday’ı sizin için reçete edilen biçimde kullanılmanız önerilmektedir. Yanlış biçimde aşırı doz ile ilişkili hiçbir yan etki gözlenmemiştir.

Tüm ilaçlardaki gibi Deloday 5 Mg Film Tablet Yan Etkileri de olabilir. Eğer vücudunuzda yaygın alerji semptomları yani cilt döküntüsü, ağız yahut yutmayı yahut nefes almayı zorlaştırabilen boyun şişmesi gibi yan etki görülürse bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale yahut hastaneye yatış gerekebilir. Bu şekil yan etkiler görülürse acil uzman hekiminize başvurmanız gerekmektedir. Çok ciddi yan etkilerin hepsi nadirdir. Lakin karaciğeriniz ile alakalı hastalık, gerçekte gerçekleşmeyen şeyleri görme yahut duyma, nöbetler, kalp çarpıntısı ve kalbin bi hayli hızlı bir biçimde atması ciddi yan etkilerdir.  Hafif yan etkilerinde ise kuru ağız, baş ağrısı, baş dönmesi, karın ağrısı, kas ağrısı, sinirlilik, yorgunluk, uyku hali, uykusuzluk hastalığı, mide bulantısı ve hazımsızlık mevcuttur.

Klinik çalışmalarda desloratadin Deloday 5 Mg Film tablet araç ve makine kullanımı becerisi üzerinde hiçbir güce sahip değildir. Veya ihmal de edilebilir güce sahiptir. Hastalar bir çok birinin uyku hali yaşamadığı hususunda bilgilendirilir.  Bunun yanında tüm tıbbi ürünlere verilen yanıtlar bireyler içinde değişiklik olduğu için hastalarda tıbbi ürüne verdikleri cevabı tam anlamıyla anlayınca araç ve makine gibi zihinsel uyanıklık gerektiren faaliyetlerde bulunmamaları tavsiye edilmektedir.

Deloday 5 Mg Film Tablet Hamilelikte Kullanımı ile ilgili gebe kadınlarda kullanımına ilişki olarak sınırlı sayıda veriler mevcuttur. Bebekler üzerinde etkisi bilinmemektedir. Anne sütü almanın çocuk yönünden yararı göz önüne alınarak emzirmeye son verilmesi içinde karar verilmelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu