Bilgi Arşivi

Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı?

Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı?, bilgi arşivimizde Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı? konusunu ele aldık. Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı? ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı?

Sandero Stepway Alınır mı? Araçla alakalı detaylı incelemesi, Kronik poblemleri ve sandero ile alakalı bilinmesi gereken tüm ayrıntıları bu makalemizde..

Dacia Kolay Alışır Zor Vazgeçersin

Romanya üretimi olan Dacia grubunun ülkemizde en fazla ilgi gören ve en ekonomik modellerinden bir tanesi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Önceki şasisi değiştirilen ve bununla birlikte geliştirlen yeni sandero dinamik ve iddialı bir model olarak önümüze çıkıyor.

Renault ile ortaklığı sonrası büyümeye ve loogosuna kadar kendine güvendiğini gösteren Dacia, ülkemizde tutulan modeller arasına girmeyi başardı.

Ön tampona ilişkili ve çamurluk üstlerindeki kaplamalar sert far çizgileri ve araca yandan bakıldığındaki yüksek duruş Sanderoya arazi aracı gibi bir hava katmış durumda. Metalik tavan rayları ile donatılan sandero stepway daha sportif görüntü çiziyor.

Dacia Kronik Sorunları Nelerdir?

Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı?
Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı?

Aracın arka tarafında bulunan stop lambaları kare formlu ve aynı ülkede üretimi yapılan Clio Symbol ile benzerlik görüntüsü gözleri üstüne topluyor. Bagaj bölümünde bulunan eşiğin yüklemede kolaylık olması yönünden düşük tutulmuş.

Bir önceki kasaya göre boyut olarak aynı fakat kozmetik yönünden bazı değişiklikler mevcut..

 • 4058 mm uzunluk
 • 1733 mm Genişlik
 • 1518 mm Yükseklik

Artı ve Eksileri

Eski kasayla kıyaslayacak olursak en belirgin fark iç tasarım ve kullanılan malzeme değeri diyebiliriz. Sandero’da görülen bu etkilerin yeni clio’da da aynı biçimde yansıdığını görebilinmekte.

 • Cam açma kumandaları orta konsol üzerinde (Lodgy ve dokker’da kumandalar kapıdadır)
 • Media Now orta konsol ekranı ve konsolu çevreleyen metal çerçeve gayet şık duruyor. Navigasyonlu 7 inch ekrana usb ile bağlantı sağlanabiliyor.(opsiyon olarak satın alınır)
 • Ön konsol ve cam yönünden rahat olsada arka koltuklar için aynı şeyi söyleyemeceğiz. Aynı sınıfta bulunan diğer rakiplerine göre daha dar bir yapıya sahip.
 • 0.9 tce (aşırı besleme) motoru ve 1.5 dci renault motoru ile sunulması kısıtlı bir alternatif olarak sunulmuş gibi görünmekte.
 • 3 silindirli, 5 ileri manuel ve 90 beygir olması Türkiye’de Turbo ve LPG ile tam uyum yönünden gayet iyi. Ayrıca vergi olarak düşük maliyetler ödüyorsunuz.
 • Aracın alt devirlerde kullanımında adeta yetersiz gibi görünsede turbo’nun devreye girmesiyle birlikte tatmin eden bir otomobil haline geliyor.

Yakıt Tüketimi ve LPG Uyum

 • Yakıt tüketimi hususunda fabrika verilerine göre 5.4 LT olarak hemen hemen yakıt gösterilsede, şehir içinde kullanımlarda 7.3 LT şehir dışında kullanımda ise 6 LT’ye kadar çıkabiliyor.
 • ESP sistemi paket halinde değilde tüm sandero modellerinde standart olarak geliyor. Arka süspansiyon eski modellere göre daha iyi (ülkemizde 2016 sonrası araçlarda zorunlu)
 • Olumsuz yanlarından bir taneside aracın içeriye çok fazla ses alması ve yolda bir araya gelen darbelerin araç içinde çok fazla hissettirmesi ne yazıkki sandero için kötü yanlarından birisi olarak önümüze çıkıyor.
 • 0 otomobil piyasasında kendi sınıfında en uygun fiyat olarak gösterebileceğimiz sandero görüntü itibariylede göz doldurduğunu aktarabiliriz.
 • 2. El piyasasında satarkende basit bir şekilde satabileceğiniz dacia modelleri bu hususta sizi üzmeyecektir.

Dacia Sandero Nasıl bir araba ? Sandero Stepway Alınır mı? adlı konumuzun sonuna geldik. Konuyla alakalı görüşlerinizi konu altından yorum olarak iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dacia Nasıldır, Dacia kronik sorunlar Nelerdir? başlıklı makalemizde Dacia Alınır mı?, Dacia Duster kronik sorunlar ve Dacia kronik sorunlar Nelerdir? ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu