Başvurular

Cumhurbaşkanlığı 8170 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022

Cumhurbaşkanlığı 8170 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Cumhurbaşkanlığı 8170 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Cumhurbaşkanlığı 8170 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Cumhurbaşkanlığı 8170 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler için resmi gazete üzerinden ilan yayınlandı. Paylaşılan ilanda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında çalıştırılmak üzere sınav yolu ile kamu personeli alımı gerçekleştirileceği ilan edildi. Müracaatta bulunacaklar için kurum aracılığıyla yapılan bilgilendirmede alımı yapılacak unvan olarak uzman yardımcısı alınacağı altı çizildi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuruda bulacaklar için başvurular 9 Ağustos 2021 tarihi itibari ile başvurularını Anadolu Üniversitesinin resmi internet sayfası üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapacak adaylar elektronik olarak bu süreçleri izlemesi gerekmektedir.

Adaylarda Aranan Genel ve Özel Şartlar

Başvuru yapacakların kamu haklarından mahrum olmaması talep edilmektedir. 2001 Yılı başı itibari ile başvuru yapacakların 35 yaşını doldurmamış olması istenilmektedir.

Öğrenim Durumları

Fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden , iletişim fakültelerinden, mühendislik fakültelerinden lisans bölümleri ile matematik ve istatistik lisans bölümlerinden,  alakalı fakültenin psikoloji, antropoloji , sosyoloji, sosyal antropolioji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden mezun olma şartları aranacağı ve yurt dışı mezunları için YÖK aracılığıyla alınan denklik belgesi şartları aranmaktadır.

Sınav Şekli

Sınavlar 2 farklı biçimde yapılacağı kurum aracılığıyla açıklamaldu. İlk başta çoktan seçmeli ön elemelerin bulunacağını söyleyen kurum ikinci elemede ise yazılı sınav yapacağını dile getirdi. Sınava giriş yapmak isteyenler için kurumun resmi sitesi üzerinden yapılacak başvurular esnasında verilecek olan sınav giriş belgesi ve gerekli diğer belgeleri getirmek sureti ile sınava alınacağı kurum aracılığıyla bu biçimde bilgisi verildi.

Başvuru kılavuzu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu