Başvurular

CTE Tutukevleri 202 kamu personeli alımı başvuru şekli 2022

CTE Tutukevleri 202 kamu personeli alımı başvuru şekli 2022, iş başvuruları bölümünde CTE Tutukevleri 202 kamu personeli alımı başvuru şekli ile ilgili bilgi aktaracağız. CTE Tutukevleri 202 kamu personeli alımı başvuru şekli ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

CTE Tutukevleri 202 kamu personeli alımı başvuru şekli

Adalet Bakanlığı CTE Tutukevleri 202 kamu personeli alımı yapacağını kılavuz ile dile getirdi. Ceza ve Tevkifevleri kamu personel alım başvuruları alınmaya başlandı. Başvurusu nasıl yapılacağı detayları paylaşıldı. Alımlar bay ve bayan adaylar içinden yapılacak.

cte-tutukevleri-araci.jpg

Başvuru Şekli ve Son Tarihi

CTE başvuruları internet üzerinden E-Devlet girişi yapılacak. Başvurular 16 Nisan 2021 tarihinde sona erecek. Adaylar yalnızca 1 tercihte bulunacak.

cevaevleri.jpg

Alınacak personeller kurum aracılığıyla kurum aracılığıyla Türkiye’nin her yerinde vazifeye gönderebilir. Alımda atama yöntemi kullanılacaktır. KPSS puanı yüksek adaydan başlanarak adaylar sınava çağrılacak.

cte-tutukevleri-personel-alimi.jpg

Alımlar mühendis, sosyal çalışmacı, öğretmen, psikolog, veteriner ve fizyoterapist olarak yapılacaktır. Unvanlara göre öğrenim durumlarına sahip olunması gerekmektedir.

Başvuru Genel Nitelikleri

Adaylar T.C. vatandaşı olması,

Kamu kurumlarından yasaklı olmaması,

Daha önce kamu kurumundan çıkarılmamış olması,

Erkek olan adaylar askerliği bitirmiş, tecilli yahut çağına gelmemiş olması,

Güvenlik ve arşiv araştırması olumlu sonuca varılması,

Görev yapacağı ünvana göre sağlık durumu iyi olması ve KPSS 2020 yılı puanına sahip olması gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu