CS GO Başlatma Seçenekleri 2023 – En İyisi!

tarafından
9
CS GO Başlatma Seçenekleri 2023 – En İyisi!

CS GO Başlatma Seçenekleri 2023 – En İyisi!, blog bölümümüzde CS GO Başlatma Seçenekleri 2023 – En İyisi! ile ilgili bilgi topladık.

CS GO Başlatma Seçenekleri 2023 – En İyisi!

 • Başlatma Seçenekleri Nedir?
 • CS GO Başlatma Seçenekleri
  • Kodlar
  • Konudan Çıkarımlarımız
 • CSGO Başlatma Seçenekleri 2023

Başlatma Seçenekleri Nedir?

CS GO Başlatma Seçenekleri 2023 steam’in bize sunmuş olduğu oyunun bilgisayarla etkileşimini kontrol edebilecek kodların kullanımını sağlayan bir alternatiftir. Oyunu kendimize göre özelleştirilmiş biçimde ve daha verimli oynamak için optimize etme işlemidir diyebiliriz. Böylelikle, oyundan ve kullanımdan alacağımız verim artacaktır.

Bu yazıda CS:GO’ da en bi hayli hızlı, en kolay ve en verimli fps arttırma metotlarınden birini siz değerli okurlarımıza anlatıyor bulunacağız. Öncelikle aşağıdaki yoldan Başlatma Seçenekleri‘ ni hemen siz değerli okurlarımız için açalım;

Steam > Kütüphane > CS:GO > Sağ Tık > Bilhassar > Başlatma Seçeneklerini Ayarla 

En önemli kodlar neler diye soracak olursanız aşağıdaki dizini başlatma alternatiflerine yapıştırabilirsiniz. Monitörünüz 60 Hz ise -freq 144 kodunu yazmamanız yeterli.

CS GO Başlatma Seçenekleri

cs go başlatma seçenekleri 2023 fps
CS GO Başlatma Seçenekleri 2023 Görseli
-novid -tickrate 128 -high -d3d9ex -freq 144

Kodlar

 • threads 4

İşlemci sayısı günümüz bilgisayarlarında genelde 4′ tür. İşlemci sayınıza göre 4 rakamını düzenlemelisiniz. Ctrl + Alt + Delete yaparak, görev yöneticisini açıp diğer ayrıntılara tıkladıktan sonra Performans > CPU bölümünden sağ alt tarafta çekirdek sayınızı gözlemleyebilirsiniz. ( Win 10 için. )

LOL’e ne zaman urf gelecek düşünüyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir: LOL Urf Ne Zaman Gelecek

 • novid

CS:GO açılırken ilk etaptaki oyun introsunu kaldırır.

 • tickrate 128

Bu başlatma seçeneği ayarlanmadan botlarla çevrimdışı bir oyun oluşturursanız, oluşturulan sunucu tickrate 64’te çalışacaktır. Bu başlatma seçeneği belirlendiyse, çevrimdışı sunucular her zaman tick 128’te çalışacaktır. Bu durum browserlar ile sağlanan diğer sunucular ve oyun içi kaliteli topluluk sunucuları içinde geçerlidir.

 • -high

Bu, oyunu yüksek öncelikli modda başlatacaktır. Bu başlatma seçeneği, özellikle arka planda birden çok programı aktif olan kullanıcılar için cs go ya performans ayrılmasını yarayacaktır.

 • +cl_forcepreload 1

Haritanın tüm kısımlarının oyuna girmeden önce yüklenmesini sağlar. Oyun sırasında oluşabilecek fps dropların önüne geçebilir. Bunun yanında güzel bir avantaj sağlayabilirsiniz.

 • -d3d9ex

Bu başlatma seçeneği alt+tab yapma zamanını kısaltmaktadır. Forumlarda yüksek sistemler için önermeyenleri ve bir şey değiştirmediğini söyleyenleri görmüştüm işe yaramazsa kaldırmanızda yarar var. En son güncellenen koddur. Önceki hali -nod3d9ex1 bu biçimdeydi hala güncellemediyseniz hemen güncelleyin.

 • -freq 60

Monitörünüzün Hz değerine göre “60” sayısını değiştirebilirsiniz. Eğer normal düzeyde yani 60 Hz kullanıyorsanız bu kodu yazmanıza gerek yoktur. Bilgisayarın arama kısmına gelerek Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları bölümünden monitörünüzün Hz değerini gözlemleyebilirsiniz.

 • -nojoy

Oyun kontrollerinden birisi olan joystick desteği kaybolur. Kullanmayacağımız bu seçenekten bilgisayarımızı ayırarak bir yükten daha kurtarabiliriz.

 • -language english

Bu ayarımız ile oyun dilini ayarlayabiliyorsunuz. CS:GO Steam hesabınızın ana dilini kullanıyor. Yani Steam hesabınız Türkçe ise bu ayarı yapmadan oyunu değişik bir dilde kullanamıyorsunuz.

 • -console

Oyun başlangıcında konsolun ekranınıza gelmesini yarayacaktır.

Konudan Çıkarımlarımız

Bu yazımızda geniş bir şekildeca siz değerli okurlarımıza teknik ayarlar sunmuş olduk. Ayrıca isteğe göre buraya tıklayarak açılan bölümden bu yana izleyerek unlost ve rip’ in anlatımıyla uygulayabilirsiniz. Kendileri malumunuz çoğu oyuncu için örnek. Linkte youtube videosu mevcuttur. Ekstra olarak yardımcı bulunacağını bekliyoruz.

Dilerseniz CS GO ayarları kaydetme, taşıma, config dosyası oluşturma ile alakalı konumuza da buradan gidebilirsiniz. Böylelikle, bir diğer gereksiniminiz olan config dosyası oluşturma işlemi ile ilgili da geniş bir şekilde bilgiler elde edinebilirsiniz. Kesinlike tavsiye ettiğimiz bir konudur. Yazımıza sürdürmekteuz.

CS:GO çalıştırma seçenekleri FPS artırmayı sağlar mı?

Evet, eğer nizami bir biçimde gerekli ayarları söz ettiğimiz gibi yaparsanız bu biçimde fps artımı gerçekleştirmiş olursunuz arkadaşlar.

CS:GO başlatma seçenekleri nerede?

Bu seçeneklere, Steam kütüphanenizden CS:GO’ya sağ tık atarak sonrasında özelliklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Karşınıza başlatma seçenekleri seçeneği çıkacaktır.

CS GO başlatma seçenekleri hususunda, Xantares ve Unlost gibi isimlerin ayarları en fazla tercih edilenler içindedır.

Blogamca

CSGO Başlatma Seçenekleri 2023

CS GO’da FPS daha da mühimdir. CS GO Launch Options 32 GB RAM ve tanınmış ekran kartları ile oynayan rakiplerinize karşı rakibiniz olabilir. Bu nedenle verdiğimiz tüm kodları sıra sıra yazmanız çok mühimdir. Aşağıda nedenlerini açıklayarak gerekli kodları vermiş olsak da sonunda hepsini içeren bir kod bir araya getirdik. En sondaki kodu girerek FPS yükseltme adımlarını hemen tamamlayabilirsiniz.

CS GO başlatma seçenekleri aslında bilgisayardaki ek yükü azaltır ve oyuna odaklanmasına ve FPS’nin eklediği herhangi bir oyun kodunu çözmesine olanak tanır. Bu oyun performansını yükseltmek için çok mühimdir. CS GO için çeşitli kodlar da kullanırsanız oyun performansınız artacak gibi gözükecektir.

 • Valorant Bedava VP
 • Snapchat Puan Kasma