Başvurular

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Çorum Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayan ve muhtaç, kimsesiz, yaşlı, engelli bireyler gibi gruplara yasal mevzuata uygun hem nakdi hem ayni yardımlar yapan belediyelerden biridir. Barınma, beslenme gibi temel ihtiyaçların bunun yanında eğitim gibi temel haklara da ilişkin yardımları bulunan Çorum Belediyesi yardım başvurusu ile ulaşan vatandaşlara el uzatmaya sürdürmektedir.

Çorum Belediyesi yardımları ile ilgili bilmeniz gerekenleri siz değerli okurlarımız için rehberimizde derlemiş yer alıyoruz.

Çorum Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Gıda, giyim, eşya, barınak, sağlık malzemesi gibi farklı kategorilerde yardımları bulunan Çorum Belediyesi, bunun bunun yanında bütçe içerisinde gerekli görülen durumlarda nakit desteği de sağlamaktadır. Yardıma muhtaç olup yaşamını kendi olanaklarıyla idame ettiremeyenler için her iki yardım türü de son derece kıymetli ve önemli olmakta, Belediye’nin bu alanda birden fazla çalışması bulunmaktadır.

Ayni ve nakdi yardımlar yani para ve eşya yardımları dışında faaliyet alanında da kampanyaları ve projeleri bulunan Belediye, Çorum Belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlara sünnet organizasyonu gibi farklı konularda destek vermektedir.

Kadın konuk evleri yahut sığınma evi, iftar çadırı gibi farklı yardım alanları da kuran ve bunları sene boyu veya dönemsel olarak yardım amaçlı işleten Belediye, dinlenme evi ve sosyal mekânları da kurmaktan sorumlu olmakta, bu alanlarda birden fazla insana ücretsiz sevkiyat yapmaktadır. Kardeş Şehir ilişkisi kurulan alanlarda ortak projelerle sene içinde yardım ve dayanışma projeleri geliştiren Çorum Belediyesi, böylece il sınırları dışına da yardımlarını ulaştırmaktadır.

Çorum Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Ayni ve nakdi yardımların dağıtılmasında yaşlılar, engelliler, çocuklar, kimsesiz ve düşkünlere öncelik tanınmaktadır. Belediyenin yardımlarına başvurmak için tabi ki ilk kez il sınırları içerisinde ikamet edilmesi gerekmekte, yoksulluk durumuna göre öncelik listesi çıkarılmakta ve ek olarak yeni doğan çocuklara ve annelerine yönelik çalışmalar da bulunmaktadır. Ayni ve nakdi yardımlardan faydalanabilen bir diğer grup da ihtiyaç sahibi ilk, orta, lise ve üniversite öğrencileri olmakta, başarılı öğrencilere ek ödüller verilebilmektedir. Kendisine bakacak kimsesi olmayan yardıma muhtaç bireyler ile yemek ve barınma gereksinimlerini farklı nedenlerden dolayı karşılayamayanlar yine öncelikli Çorum Belediyesi yardım grupları içerisindedir.

Günlük gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olan muhtaç vatandaşlar içinde bir diğer öncelikli kitle de 65 yaş üzeri yaşlı ve kimsesiz bireyler olmakta, bu bireylerin Çankırı Belediyesi yardım başvurusu ile ev temizliği, kişisel bakım gibi hizmetler alması sağlanmaktadır.

Gerekli görülmesi halinde asker, şehit ve gazi ailelerine ayni yahut nakdi her türlü yardımda bulunulmakta, herhangi bir biçimde ile gelen ve mağdur olan bireylere de geçici barınma veya nakdi yardım yapılabilmektedir. Ek olarak yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde de ailelere imkânlar içerisinde eşya, gıda, yakacak, kıyafet, araç,  nakit ve sağlık hizmeti sağlanabilmektedir.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardım talebinde bulunmak ve Çorum Belediyesi sosyal yardım başvurusu ile sesini duyurmak isteyen vatandaşlar için tüm süreci kolaylaştırmaya çalışan Belediye yetkilileri, sosyal yardım başvuru formu için web sitesinde alakalı sayfayı kullanıcılara açmaktadır. Evden ayrılmadan başvuru yapma olanağı tanıyan bu kolaylaştırıcı sisteme giriş yapmak için http://basvuru.corum.bel.tr/Account/Login linkine tıklayarak yeni bir hesap açmak yahut var olan hesaba giriş yapmak gerekmektedir. İlgili hesap detaylarının girilmesiyle birlikte forma ulaşım sağlanmakta, yardım isteklerini değerlendiren yetkililer iletişim bilgilerinden geri dönüş yapmaktadır.

Formu doldurmak yahut yetkililerle görüşme sağlayarak soruları yöneltmek için bir diğer seçenek de Beyaz Masa personellerini aramak yahut Belediye binasını bizzat ziyaret etmektir. Her durumda yetkililer talebi değerlendirdikten sonra direkt gıda yardımında yahut yerinde inceleme ile para yardıma karar verebilmektedir.

Ayni yahut nakdi yardımların tamamında ve muhtaçlık durumunun tespitinde belediye yetkililerinin gözlemleri esas alınmakta, bu doğrultuda yardımlar tek seferlik yahut düzenli olabilmektedir. Daha önce yardım almış olmaksa herhangi bir ek hak doğurmamaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Pek çok belediyede geçerli olduğu üzere başvuruda bulunan vatandaşların ön değerlendirmesi için Çorum Belediyesi yardım başvuru formu doldurulması gerekmekte, bu forma şahsen binanın ziyaretiyle yahut gösterilen web sitesi linkinden ulaşmak olabilecek olmaktadır.

Kişilerin kimlik, eğitim, ikamet, aile durumu, sağlık durumu, gelir düzeyi, güncel yahut geçmiş iş durumu gibi detaylarının sorgulandığı form, yetkililerce incelendikten sonra iletişime geçilmekte, gerekli görülürse bilgilere göre adreste inceleme yapılmaktadır. Bu nedenle bilgilerin doğru ve eksiksiz girişi son derece mühimdir.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Sorgulama sistemine giriş yapmak için yine Belediye’nin kendi resmi web sitesinde bulunan online yardım sekmesine tıklanması ve önceden yardım başvurusu için tespit edilen şifrenin yazılması gerekmektedir. Çorum Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için bir diğer alternatif de Belediye binasını ziyaret ederek yetkililerle görüşmek olmakta, fakat yoğunluğu önlemek ve daha sağlıklı bilgi almak adına online sistemleri kullanmak daha avantajlı bulunmaktadır.

Çorum Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yetkililerle görüşme sağlayarak hem Çorum Belediyesi sosyal yardım başvurusu için istekleri iletmek hem de sürece ilişkin bilgi almak için aranabilecek olan numara 0364 225 08 10 şeklindedir. Mesai saatleri içerisinde telefonları yanıtlayarak vatandaşlara kolaylık sağlayan yetkililer, web sitesine giriş yapamayan yahut binaya ulaşım sağlayamayan vatandaşlara önemli bir hizmet sağlamaktadır.

Çorum Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi vatandaşların kendilerine verilecek olan yardım malzemelerini alabileceği yer olan Gıda Bankası, birden fazla dezavantajlı grubun yahut yoksul birinin ayni yardımlara ulaşmasını sağlamaktadır. Gönüllü ve hayırsever vatandaşlar aracılığıyla sağlanan Gıda Bankası yardımları dışında Belediye’nin günlük sıcak yemek sevkiyatı, aşevi yahut iftar evi yemek sevkiyatı ve gıda kolisi sevkiyatı gibi farklı gıda yardımları mevcuttur.

Çorum Belediyesi gıda yardımı başvurusu ve erzak kolisi başvuru belediyenin resmi sitesinden yardım formu doldurarak, Bizzat belediye sosyal hizmetler birimine giderek yada muhtar aracılığı ile yağılmkatadır.

Çorum Belediyesi Maddi Yardım

Çorum Belediyesi gerekli gördüğü takdirde tek seferlik yahut düzenli biçimde maddi yardım yapmakta, Çorum Belediyesi para yardımı için genelde alışverişlerde geçerli kupon yahut çekler kullanılmaktadır. Kişilerin marketten kendi tespit ettiği gereksinimlerini kendi bütçesine göre seçebilmesine imkan tanıyan bu yardımların yapılması için ilk kez ihtiyaç sahiplerinin adresinde değerlendirilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu