Sağlık

Corona Virüsü ve Grip Aynı Anda Ölüm Riskini İkiye Katlıyor

Corona Virüsü ve Grip Aynı Anda Ölüm Riskini İkiye Katlıyor, sağlık bölümümüzde Corona Virüsü ve Grip Aynı Anda Ölüm Riskini İkiye Katlıyor ile alakalı bilgi aktaracağız.. Corona Virüsü ve Grip Aynı Anda Ölüm Riskini İkiye Katlıyor ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Corona Virüsü ve Grip Aynı Anda Ölüm Riskini İkiye Katlıyor

Kış dönemlerinde başlayan ve tüm dünyayı etkisine alan corona virüsü ile alakalı yine mevsimsel geçiş dönemlerinde yaşanan korkular baş göstermeye başlıyor. Başlangıçta belirtileri soğuk algınlığı ile sürekli olarak karıştırılan hastalıkla alakalı her geçen gün daha fazla araştırma ve bilgi elde edilmektedirken nasıl daha kolay atlatılacağı da bulunmaya çalışılıyor. Son araştırmalarda en fazla araştırılan sorulardan bir tanesine yanıt verilmiş olundu.

Yine yapılan değerlendirme, doktor görüşleri ve araştırmalar neticesinde yaşanan durum grip ile birleşen corona virüsü hastalarda olumsuz etkileri de bununla birlikte getirdiği oldu. Vücudun direncini azaltani solunum yollarında çeşitli hastalıklara neden olan soğuk algınlığı, üşütme yahut diğer gribal olasılıklar hastaların virüsten daha geç kurtulmasına neden oluyor. Aynı zamanda virüsle alakalı olarak ölümlerin daha çok olabileceğinin de sinyallerini veriyor.

Bir başka önemli sonuç ise hastaların hem virüs hem de gribal kökenli hastalıkla alakalı şikayetleri olduğunda sürecin daha bi hayli hızlı ilerlediği oldu. Araştırmalar her iki hastalığı da adı altında barındıran hastalarda yapılan hesaplamalara göre can kaybınin hemen hemen iki katına çıktığını tespit etti. Vücudun daha az direncinin olması ve solunumla alakalı sürecin etkiler bundan dolayı daha kısa bir sürede daralmaya neden olması ölümlerde ana etkenler olarak gösterildi.

Hastaların grip ve etkilerinden olabildiğince uzak olması corona virüsü hususunda daha az risk manasına geliyor. Sonbahar ve kış dönemlerinde grip olmamak adına daha çok çaba sarf edilmesi önerisinde bulunan doktorların grip aşısı hususunda da aile hekimlerinden yeterli bilgiyi almalarını istiyor. Kronik durumda olanların ise ekstra biçimde daha çok dikkat etmesi gerektiğinin altı ısrarla çizilmeye sürdürmekte.

Source: CDC

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu