Sağlık

Coraspin Nasıl Kullanılır?

Coraspin Nasıl Kullanılır?, sağlık bölümümüzde Coraspin Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Coraspin Nasıl Kullanılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Coraspin Nasıl Kullanılır?

Coraspin nasıl kullanılır? Sorusundan önce Coraspin nedir sorusuna yanıt vermek gerekiyor. Coraspin, kan sulandırıcı olarak kullanılan bir ilaçtır. Kalp damar rahatsızlığı olan bireyler bu ilacı tercih ederler ve bi hayli faydalı bir ilaç olarak bilinmektedir.

Coraspin içinde asetilsalisilik adı verilen bir asit bulunur ve bu asit kanın pıhtılaşmasına engel olan bir öğedir. Tam da bu yüzden kalp hastalıklarında fazlası ile tercih edilir. Kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücreler bulunur ve bu hücrelere trombosit ismi verilir. Bu hücrelerin kümeleşmesi ile birlikte pıhtılaşma meydana gelir ve bu pıhtılaşmayı önleyende ilacın içinde bulunan asetilsalisilik asittir.

Tablet şeklinde olan bu ilaç beyaz bir renge sahiptir ve ambalajın içinde 30 tablet bulunur. Bu ilacın uzun süre kullanımından sonra oluşacak mide şikayetlerini önlemek aamcıyla enterik kaplı bir biçimde üretimi sağlanmaktadır. Bu kaplama aracılığıyla emilme bağırsaktan gerçekleşir ve mideden emilme ile birlikte yaşanacak olan riskler ortadan kalkar.

Coraspin kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken her detayı sizlerle sunacağız; ama ilacı kullanmadan önce mutlaka prospektüsü okumanız gerekmektedir.

Coraspin ciddi hastalıklarda tedavi amacı ile kullanılan bir ilaç olduğu için mutlaka doktor tavsiyesinde kullanılması gereken ilaçlardan biri olma özelliği taşır.

Coraspin yan etkileri oluşmaması adına ve ilacın zararlarının oluşmaması adına aşağıdaki kriterdeki bireyler bu ilacı kullanmamalıdır.

Bu ilacı kullanmamalıdırlar.

Coraspin 10 MG fiyatı 2021 yılı itibariyle 5.35 TL olarak eczanelerde satışa sunulmuştur.

Coraspin muadili olarak kullanılabilecek ilaçlar;

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu