Başvurular

Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?-Güncel

Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?-Güncel, başvurular bölümümüzde Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?-Güncel ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?-Güncel ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?-Güncel

Çocuk parası sorgulama işlemlerinde birden çok yönteme başvurmanız olabilecek. Bir çok vatandaşımız çocuk aylığına başvurduktan sonra hem aylığın bağlanıp  bağlanmadığını hem de gidişatı merak etmektedir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gidip başvurunuzu yaptıktan sonraki süreci bilrlikte inceliyoruz. Şimdi çocuk parası sorgulama metotlarıne bakalım. Peki bu yöntemler nelerdir ? Çocuk parası sorgulama nasıl yapılır gelin birlikte göz atalım.

Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Sorgulama işlemleri yapılırken başvurabileceğiniz birden fazla yol bulunmaktadır. Bu yollardan bazıları şöyle.

Çoçuk Parası Sorgula E Devlet

E devlet çocuk parası sorgulama işlemleri için çok fazla kullanılan yöntemlerden. Çocuk parasına başvuru yapmış ve başvurusu kabul edilmiş vatandaşlar çocuk paralarının yatıp yatmadığını, maaşı yattıysa ne kadar yattığını bu yolla öğrenebilmektedir. Bu linkten istediğiniz ekrana varabilirsiniz https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

Çoçuk Parası Sorgula 144

Alo 144 Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına ait sosyal yardım hattıdır. Bu hatta mesai saatleri içinde ulaşabilir ve yardımlarınızın bağlanıp bağlanmadığını, bağlanan yardımlarınızla alakalı ödeme gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz. Sadece çocuk parası değil, bakanlık aracılığıyla verilen bütün yardımların buradan sorgulanması olabilecekdür. Youtube kanalımızda alo 144 ile alakalı bir videomuz da var incelemek isteğe göre burayı tıklayabilirsiniz.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına bizzat giderek de yardım sonucunu öğrenebilirsiniz. Vakıflar bi hayli yoğundur. Bundan dolayı pek fazla tercih edilmese de en sağlam yöntemin bu olduğunu söylemekte yarar var. Buraya giderek hem süreç ile ilgili hem de sonuç ile ilgili bilgi almanız olabilecekdür.

Peki çocuk parası ne kadar ? İsterseniz şimdi de buna bakalım.

Şartlı Eğitim Yardımı

Şartlı eğitim yardımı okul çağında olup gerekli şartları taşıyan ailelere verilen yardımlardır. Peki ne kadar ödeme yapılıyor ?

  • İlköğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 45 TL,
  • İlköğretime devam eden kız öğrenci için aylık 50 TL,
  • Ortaöğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 55 TL,
  • Ortaöğretime devam eden kız öğrenci için aylık 75 TL’dir.

Eğer çocuğunuz halen okul çağına gelmediyse bu durumda ne kadar çocuk parası alırsınız ?

Şartlı Sağlık Yardımı

Şartlı sağlık yardımı ile ilgili önceden detaylı bir yazı yazmıştık. O yüzden burada kısa kısa söz edeceğiz.

Eğer gerekli şartları taşıyorsanız bu durumda aşağıda bulunan ödeme miktarlarını almaya hak kazanacaksınız.

Aşı parası kapsamı içinde, 0-6 yaş arası çocuklara, kız yahut erkek fark etmeksizin 2020 Nisan ayında yapılan son değişiklikle aylık 35 TL’den 45 TL‘ye (en fazla 72 ay), gebe kadınlara (en fazla 9 ay) ve lohusa kadınlara (en fazla 2 ay) aylık 35 TL’den 45 TL‘ye ve hastanede doğum gerçekleştiren kadınlara bir kereye mahsus olmak üzere 75 TL’den 100 TL‘ye çıkarılmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu