Sağlık

Cilt Lekelerine Fraksiyonel Lazer Tedavisi Gerçek Çözüm Oluyor!

Cilt Lekelerine Fraksiyonel Lazer Tedavisi Gerçek Çözüm Oluyor!, sağlık bölümümüzde Cilt Lekelerine Fraksiyonel Lazer Tedavisi Gerçek Çözüm Oluyor! ile alakalı bilgi aktaracağız.. Cilt Lekelerine Fraksiyonel Lazer Tedavisi Gerçek Çözüm Oluyor! ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Cilt Lekelerine Fraksiyonel Lazer Tedavisi Gerçek Çözüm Oluyor!

Fraksiyonel lazer son haftalarda adı çok fazla duyulmaya başlanan en yeni lazer teknolojilerinden biridir. Son teknolojiler ile ortaya konulan bu yöntem, cilt lekelerinden başlayıp tüm cilt problemlerine kadar etkili bir çözüm sunar.

Kozmetik ve medikal ürünler kullandığı halde fayda etmeyen bireyler için birebir olan bu yöntemle siz de sivilce ve akne izlerinizden ve geçmeyen lekelerinizden kurtulabilirsiniz. .

Fraksiyonel lazer nasıl tedavi edileceği özellikle yüzünde leke ve iz problemleri yaşayanlar için birebir tedavi yöntemi olarak anılıyor. Cilt üzerinde farklı zamanlarda bir çok faktöre bağlı olarak gelişen sorunlar meydana gelir. Bilhassa yüz bölgesinde yaşanan bu sorunlar kişiyi görünür olduğu için bi hayli rahatsız edebiliyor. Krem yahut tonik gibi ürünler ise bu sorunlara kısmi bir çare olabiliyor. Fraksiyonel lazer nasıl tedavi edileceği ile cilt poblemlerina kalıcı bir çözüm getirebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer bir seansta bile tesirini gösterebilen bir uygulamadır. Bu işlem ile cilt daha genç görünmekle kalmıyor, bunun yanı sıra ciltteki tüm izler yok oluyor.

Çoğu lazer uygulaması, cilt lekeleri ve diğer problemlerinde nasıl tedavi edileceğinde kullanılır. Ayrıca cildin yenilenerek daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Fraksiyonel lazer nasıl tedavi edileceği ile siz de cilt problemlerinizden kolay ve pratik bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Cildin üst ve alt katmanlarında tesirini gösteren bu yöntemde, lazer ışığı yardımı ile ciltte ufak tünelcikler açılarak uygulanır. Bu tünel açılan bölgelerde yeni kollajen ve cilt yenilenme oluşumu sağlanır. Fraksiyonel lazer ciltte fazla hasar bırakmayan güvenilir bir metottur. Cildin iyileşme sürecini başlatır ve iyileşirken tedavi eder.

Fraksiyonel lazer sonrasında hafif ve geçici bir ödem görülebilir yahut kızarıklık oluşabilir fakat bunlar kısa bir sürede geçer. Kendiliğinden yok olurlar. Bazı durumlarda hafif olmak kaydıyla ağrıya rastlanabilir. Böyle bir durum oluştuğu zaman anestezik krem yardımıyla yahut soğutucu etkisiyle bu hissiyat minimuma indirgenebilir. Lakin bu ağrı işlem sonrasında azalarak kaybolur ve hastanın gündelik yaşamında önemli bir sorun teşkil etmez.

Fraksiyonel lazerin yelpazesi bi hayli geniş. Birçok kişi bu uygulamadan faydalabilir. İşlem sonrasında günlük yaşama basit bir şekilde geçiş sağlandığı için çalışan kesim de bu uygulamadan rahatlıkla faydalanabilir. Lakin bazı bireylerin bu uygulamayı yaptırması yine de önerilmez. Bunlar:

Bunlara ek olarak bazı özel sorunlar yaşayan bireyler de bu uygulamadan faydalanamaz. Cilt problemleri için fraksiyonel lazer siz değerli okurlarımıza kalıcı bir çözüm sunar. Kozmetik ürünler ile cilt problemlerinin geçmesini beklemek yerine bu tarz operasyonlar geçirerek kısa bir sürede bi hayli pratik bir biçimde cilt problemlerinize elveda diyebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer işlemi sonrasında herhangi bir sorun görülürse bu çoğunlukla geçici olmaktadır. Uygulama yapıldıktan hemen hemen bir saat sonra birinin cildinde güneş yanığı hissiyatı meydana gelebilir. Bu nedenle uygulama sonrasında uygun nemlendirici kullanmak faydalı olacaktır. Yüz bölgesinde bir araya gelen ödemi eritmek için ise soğutucu uygulanabilir. İşlem sonrası minimum 6-12 ay güneşe maruz kalmamalı ve güneş koruyucu losyonlar uygulama yapılan bölge üzerinde kullanılmalı ve iyileşme süreci korunmalıdır.

Fraksiyonel lazer ile ciltte bir araya gelen birden fazla sorun giderilmektedir. Bu sistemle gerçekleştirilen uygulama alanları aşağıda sıralanmıştır.

Bu uygulamanın tedavi süresi tedavi yapılacak olan bölgeye ve tedavinin hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişide var olan cilt sorunune göre değişmekle birlikte genelde seans aralıkları 4 ila 6 hafta olmak kaydıyla 2 yahut 4 seans aralığında uygulama gerçekleştirilir. Uygulamanın art arda ve sık tekrarlaması cilt deformasyonlarını daha kısa bir sürede toparlar.

Fraksiyonel lazer nasıl tedavi edileceği fiyat aralıkları uygulamanın yapılış amacına, tedavi bölgesine ve planına göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Sizin için en uygun tedavi yöntemini saptamak ve diğer tüm merak ettikleriniz için 0212 241 46 24 numaradan Quartz Kliniğe varabilirsiniz..

Özel Quartz Poliklinik

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu