Başvurular

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu personeli olma şartlar neler 2022

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu personeli olma şartlar neler 2022, iş başvuruları bölümünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu personeli olma şartlar neler ile ilgili bilgi aktaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu personeli olma şartlar neler ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu personeli olma şartlar neler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı diğer bakanlıklar gibi farklı şekillerde kamu personeli alımları yapmaktadır. Bu alımların kimilerinde ÖSYM ile merkezi atama yapılmaktadır. Bu tür ilanlarda genelde KPSS puanı öncelikli olmaktadır. Bazı ilanlarda ise E-KPSS ile yine merkezi atama yapmaktadır. Bu tür ilanlarda da KPSS puanı öncelikli olmaktadır. Peki diğer unvanlara yapılan alımlar nasıl gerçekleştirilmektedir?

Bakanlık adı altında Milli emlak uzmanlığı, Çevre ve şehircilik uzmanlığı, Bilişim personeli, Mimar, İnşaat mühendisi, Harita mühendisi, Şehir planlayıcısı gibi unvanlarda alımlar yapılmaktadır.

Adayların bu unvanlara başvuruda bulunabilmesi için ilk kez genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yani adayların T.C. vatandaşı olması, hapis cezası almamış olması, kamudan yasaklı olmaması, 18 yaşından büyük olması, çalışmaya engelinin olmaması gibi genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Adaylardan istenen özel şartlar:

Bu genel şartları taşıyan adayların ilan edilen kadrolara uygun Lisans, önlisans, Lise ve ilkokul gibi mezuniyete sahip olması, istenen asgari KPSS puanını almış olması, unvana göre sertifika-sürücü belgesi-tecrübeye dair doküman gibi belgelere sahip olması şeklinde özel şartlar da istenmektedir.

Şehir plancısı unvanı için bir adayın Şehir ve bölge planlama Lisans bölümünden mezun olması,

4’lük sistemde minimum 3 mezuniyet notuna sahip olması,

Son 5 yıl içinde YDS’den minimum D düzeyinde puan almış olması,

3 yıl mesleki tecrübeye sahip olması,

35 yaşını doldurmamış olması gibi özel şartlar istenebilmektedir. Bu noktada adayların resmi sitelerden yahut sitemiz aracılığıyla açıklamalan ilan şartlarını dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuru süreci ve istenen belgeler:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacağı alımlarda genelde istemiş olduğu belgeleri ve başvuruyu elden yahut posta yoluyla almaktadır. Bakanlık aracılığıyla ilan edilen unvana göre adaylardan;

Personel alımı başvuru belgesi,

Sağlık durumu beyanı,

Askerlik durum belgesi,

Diploma ve transkript,

Özgeçmiş (CV) ve YDS sonuç belgesi, Tecrübeye dair çalışma belgesi gibi belgeler istenmektedir. Böylelikle elden yahut posta yoluyla adaylardan başvurularını tamamlamaları beklenmektedir.

İlanlar anlık olarak sitemizde yayınlanmaktadır. Sosyal medya mercilerimizden takip ediniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu